Wielki Test o Piastach: aplikacja - skąd pobrać i jak wykonać test?

15.11.2017 15:54

"Wielki Test o Piastach" to kolejna odsłona "wielkich testów" TVP. Tym razem będzie to sprawdzian wiedzy o polskiej dynastii - Piastach. Tradycyjnie test w studiu TVP rozwiązywać będą gwiazdy, a przed telewizorami widzowie. Jak zrobić Wielki Test o Piastach? Jak i skąd pobrać aplikację mobilną "Wielki Test TVP"?

Wielki Test o Piastach aplikacja

fot. screen TVP

"Wielki Test o Piastach" w TVP odbędzie się w środowy wieczór, 15 listopada. Punktualnie o godzinie 20.25 rozpocznie się program w studiu Jedynki. W trakcie show zaproszeni goście (m.in. Jarosław Jakimowicz, Jan Pęczek, Wojciech Wysocki, Monika Mazur, Dominika Ostałowska oraz Karolina Pilarczyk,) odpowiadać będą na pytania związane z polską dynastią Piastów. Na pewno spodziewać się można wielu ciekawych informacji i ciekawostek na temat słynnego rodu.

"Szczególną uwagę chcemy poświęcić ostatniemu władcy dynastii Piastów, czyli królowi Kazimierzowi Wielkiemu, który dzięki zjednoczeniu ziem polskich i wprowadzeniu wielu reform wewnętrznych mógł prowadzić skuteczną politykę zewnętrzną" - czytamy na stronie TVP.
Tradycyjnie do udziału w "wielkim teście" zaproszeni są widzowie. Mogą oni rozwiązywać "Wielki Test o Piastach" online lub za pośrednictwem aplikacji TVP.

"Wielki Test o Piastach" - APLIKACJA. Jak i skąd pobrać?

Dla tych, którzy wolą brać udział za pośrednictwem smartfona stworzono specjalną aplikację - "Wielki Test TVP". Apka dostępna jest do pobrania za darmo m.in. na iTunes czy Google Play. Przeznaczona jest zarówno na smartfony, jak i iPady.

"Wielki Test TVP" - jak zrobić?

Żeby rozwiązać wielki test TVP online należy wejść na wielkitest.tvp.pl. Aby wykonać test należy odpowiedzieć na zamknięte pytania konkursowe, emitowane w trakcie trwania testu w 5 (pięciu) seriach, po 6 (sześć) pytań (łącznie 30 pytań), poprzez zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi, przy założeniu, że dla każdego pytania tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Pytania emitowane są na antenie, dlatego aby rozwiązać test należy oglądać program na żywo.
Będziecie brać udział w "Wielkim Teście o Piastach"?

RadioZET.pl/SA