Do kiedy zwrot podatku za 2017 rok? [TERMIN WYPŁAT 2018]

18.04.2018 14:51

Zwrot podatku 2018: do kiedy wpłynie na konto? Terminy wypłat mogą być różne, zależą one od kilku czynników. Sprawdź, do kiedy wpływa podatek za 2017 rok i co zrobić, jeśli nadal nie masz zwrotu.

Do kiedy zwrot podatku? Termin wypłat 2018 fot. pixabay.com

Do kiedy zwrot podatku w 2018 roku? To pytanie wciąż stawiają sobie Polacy, którzy czekają na pieniądze z tytułu nadpłaconego podatku dochodowego. Sprawdziliśmy, jaki jest termin wypłat zwrotu podatku za 2017 rok.

Zwrot podatku 2018 - do kiedy są wypłaty?

O termin zwrotu podatku 2018 nie powinni martwić się ci, którzy formularz PIT-37 za 2017 złożyli pod koniec kwietnia. Zwrot podatku następuje w terminie nawet 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania rocznego w urzędzie skarbowym. Oznacza to, że podatnicy którzy dostarczyli formularze do 30 kwietnia, mogą czekać na zwrot podatku za 2017 rok nawet do końca lipca 2018 roku.

>> PIT 2018 - do kiedy trzeba się rozliczyć za 2017 rok? [TERMINARZ]

Choć urzędy zachęcają do wysyłania zeznań przez internet oraz wybór preferowanej formy otrzymywania zwrotu nadpłaty jako przelew na konto, niestety nie zawsze te wybory powodują przyspieszenie procedur.

Nadal nie mam zwrotu podatku - co robić w takiej sytuacji?

Jeśli nadal nie masz na koncie zwrotu podatku i nie wiesz, co robić w takiej sytuacji - przede wszystkim należy poczekać. Możliwe, że termin zwrotu podatku za 2017 rok przedłuża się z powodu dużej ilości pracy w danym urzędzie.

Jeśli składamy korektę do zeznania, czas ten liczony jest od dnia dostarczenia jej, a nie od dnia złożenia formularza PIT, co również mogło spowodować wydłużenie czasu na zwrot nadpłaty przez urząd. Należy jedynie pamiętać, że powinien on nastąpić w terminie 3 miesięcy od daty złożenia zeznania. Jeśli tak się nie stało, należy skontaktować się z pracownikami naszego Urzędu Skarbowego w celu wyjaśnienia sytuacji.

Brak zwrotu może wynikać z kilku przyczyn:

  • podany w zeznaniu numer konta zawiera błędy lub jest nieaktualny
  • zwrot podatku został zaliczony na zaległe i bieżące zobowiązania podatkowe lub np. na niezapłacone mandaty
  • jeśli zeznanie zostało wysyłane pocztą, list mógł nie dotrzeć do urzędu (cenne w tej sytuacji może okazać się potwierdzenie odbioru potwierdzające nadanie listu)

Jeśli jednak żadna z powyższych sytuacji nie miała miejsca, urząd będzie musiał zwrócić nadpłatę podatku dochodowego wraz z odsetkami za przekroczenie terminu.

Zagłosuj

Czy zdarzyło Ci się otrzymać zwrot podatku po terminie?

RadioZET.pl/bankier.pl/KP

Oceń