Pogoda na lipiec i sierpień 2017: gdzie jechać na wakacje?

03.07.2017 12:00

Pogoda na lipiec i sierpień 2017 dla Polski zapowiada się słonecznie. Długoterminowe prognozy na wakacje potwierdzają, że w tym roku czeka nas ciepłe lato. Gdzie warto się wybrać: nad morze, na Mazury czy do Zakopanego?

Pogoda na lipiec i sierpień 2017 w Polsce

fot. pixabay.com

Pogoda na lipiec i sierpień 2017 według synoptyków zapowiada się korzystnie. Z początkiem lipca rozpoczynamy sezon urlopowy. Polacy najczęściej wybierają wypoczynek nad morzem i na Mazurach. Również Zakopane cieszy się w tym okresie dużym zainteresowaniem. W tym roku prognozy wskazują, że wakacje i urlopy w Polsce będą udane. Sprawdzamy, w którym tygodniu najlepiej zaplanować swój wypoczynek.

Pogoda na lipiec 2017 nad morzem

W tym roku sierpień będzie dużo lepszym wyborem na spędzenie urlopu. Temperatury w ciągu dnia osiągną ok. 24-26 stopni, a w nocy 14-17. Najcieplejszy będzie pierwszy tydzień - ok. 27-29 stopni C. Mogą wystąpić jedynie niewielkie, przelotne opady deszczu. Lipiec również będzie ciepły, choć bardziej deszczowy. Najlepsza pogoda będzie pod koniec miesiąca. Od ok. 20 lipca temperatury skoczą do 24/25 stopni.

Wakacje na Mazurach

Choć temperatura w lipcu będzie wysoka, w pierwszej połowie miesiąca będzie pochmurnie i deszczowo. Od 15 do nawet 26 stopni w ciągu dnia, w nocy 8-12. W sierpniu jeszcze cieplej, ok. 23-26 stopnie. W pierwszym tygodniu do nawet 29 stopni C w ciągu dnia, a w nocy ok. 11-14 stopni.

Prognoza pogody na lipiec i sierpień dla Zakopanego

Zakopane jest najczęściej wybieranym kierunkiem wśród urlopowiczów. W całym województwie małopolskim na początku miesiąca synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i temperatury ok. 16-18 stopni. Od połowy lipca wzrosną i będą wahać się od 22 do nawet 28 stopni.

Pogoda w sierpniu również zapowiada się bardzo dobrze. Oprócz zachmurzeń i niewielkich opadów deszczu przez cały miesiąc w ciągu dnia termometry będą wskazywać od 22 do 26 stopni C. Noce również będą ciepłe - nawet do 15 stopni.

Choć lato zapowiada się bardzo dobrze, warto na bieżąco śledzić bieżące prognozy pogody, gdyż te długoterminowe niestety często ulegają zmianom.

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP