Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Świąteczna Iluminacja - Warszawa 2017. Kiedy pojawi się na ulicach?

14.11.2017 10:40

Iluminacja świąteczna w Warszawie 2017 zaczyna się już pojawiać w niektórych częściach miasta. W tym roku zostanie udekorowane około 20 kilometrów warszawskich ulic. Sprawdzamy, kiedy otwarcie iluminacji świątecznej 2017 w Warszawie i do kiedy będzie można ją oglądać.

Iluminacja świąteczna Warszawa 2017. Kiedy otwarcie i do kiedy potrwa?

fot. Adam Burakowski/REPORTER / East News

Świąteczna iluminacja 2017 w Warszawie - od kiedy i do kiedy można ją oglądać? Kiedy będzie otwarcie? Ponieważ zima nadchodzi wielkimi krokami, w stolicy rozpoczęły się już przygotowania do świąt, a razem z nimi montaż zimowej iluminacji. Sprawdzamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli kiedy otwarcie zimowej iluminacji i do kiedy będzie można ją oglądać. 

Iluminacja świąteczna - Warszawa 2017: kiedy inauguracja?

Montaż świątecznej iluminacji w Warszawie rozpoczął się z początkiem listopada. Do końca miesiąca zostanie udekorowanych około 20 kilometrów ulic. Oficjalna inauguracja zimowej iluminacji zaplanowana jest na początku grudnia. Co roku na placu Zamkowym gromadzi się tysiące Warszawiaków i turystów, aby zobaczyć, jak po raz pierwszy zapala się ogromna choinka, a następnie udać się na spacer Traktem Królewskim, który będzie główną osią zimowej iluminacji.

Gdzie oglądać iluminację świąteczną 2017 w Warszawie?

Dekoracje iluminacji świątecznej będą rozciągały się od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacją zostaną też rozświetlone Stare Miasto, Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona, wraz z mostem Poniatowskiego), al. Solidarności (od pl. Bankowego do pl. Wileńskiego wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim), plac Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji, wraz z placem), ul. Świętokrzyska (od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej), ul. Mokotowska i ul. Targowa. 

Zagłosuj

Czy podobają Ci się ozdoby świąteczne na ulicach?

Świąteczna iluminacja w Warszawie: do kiedy można ją oglądać?

Dekoracje na ulicach Warszawy i świąteczną iluminację 2017 będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2018 roku. Oprócz funkcji dekoracyjnej, iluminacje są także dodatkowym oświetleniem, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców stolicy.

Iluminacja świąteczna w Warszawie jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. W postaci pojedynczego łańcucha liczyłaby łącznie około 680 kilometrów długości, a dekoracje dowozi łącznie aż 60 tirów. Składają się one z blisko 4,5 miliona energooszczędnych diod eko-LED i prawie 1300 elementów dekoracyjnych: iluminacji latarniowych, przewieszek, girland, kurtyn świetlnych, sopli i dekoracji wolno stojących.

RadioZET.pl/zdm.waw.pl/KP