Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Łukasz Konarski
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

27-latek bez prawa jazdy w BMW przez brawurę skosił barierki

24.05.2017 13:45

Do bardzo niebezpieczne wyglądającego zdarzenia doszło na ulicy Choszczeńskiej w Drawnie, gdzie 27-letni kierowca BMW na prostym odcinku stracił panowanie nad autem.

27-latek bez prawa jazdy w BMW przez brawurę skosił barierki

fot. kadr z wideo

Mieszkaniec gminy Drawno uderzył w barierę ochronną, a następnie w budynek. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze ustalili przebieg wydarzeń, posiłkując się zapisem z kamery monitoringu – nieodpowiedzialny kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w barierki.

Przy okazji przeprowadzania czynności służbowych, mundurowi przebadali 27-latka alkomatem. Mężczyzna był trzeźwy. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu:

 

Niesforny kierowca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem. W dodatku ubezpieczyciel zważywszy na brak posiadanego przez mężczyznę prawa jazdy zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych może zażądać zwrotu wypłaconego odszkodowania sprawcy wypadku.

Właśnie w takich sytuacjach, mimo wykupionego OC, kierowca musi ponieść konsekwencje wyrządzonych przez siebie szkód, które nie są efektem nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, tylko złamania prawa.

RadioZET/MS