Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Łukasz Konarski
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Błąd dróżnika. Podniósł rogatki, po czym nadjechał drugi pociąg

09.06.2017 11:54

7 czerwca 2017 roku we Wrocławiu na przejeździe kolejowym na ulicy Czajkowskiego dróżnik po przejeździe pociągu podniósł rogatki. Ludzie zaczęli przechodzić przez tory, a po chwili część z nich uciekała w popłochu widząc kolejny nadjeżdżający pojazd szynowy.

Błąd dróżnika. Podniósł rogatki, po czym nadjechał drugi pociąg

fot. kadr z wideo

Bardzo niebezpieczne zdarzenie zostało zarejestrowane kamerami pokładowymi w samochodach stojących przed przejazdem. Gdyby nie czujność ludzi, mogło dojść do bardzo poważnego wypadku. Wystarczy wziąć pod uwagę sporą prędkość, z jaką poruszał się pociąg. Nagrania trafiły do sieci:

Zazwyczaj do groźnych sytuacji dochodzi z winy kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, podejmując się lekkomyślnych manewrów, bez zachowania należytej ostrożności. I właśnie w celu zminimalizowania zagrożenia montowane są szlabany przy przejazdach kolejowych.

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, że przez wzgląd na ogromną masę pociągu droga hamowania może wynosić ponad kilometr. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność na przejazdach i terenach kolejowych.

RadioZET/MS