Chcesz zapłacić mandat kartą? Nie zapomnij o tym szczególe

08.09.2017 11:59

W rozporządzeniu prezesa Rady Ministrów, w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, zarządzono jak ma wyglądać płatność bezgotówkowa.

Chcesz zapłacić mandat kartą? Nie zapomnij o tym szczególe

fot. policja.pl

Druk mandatowy ma dzielić się na pięć odcinków: A, B, C, D i E. W przypadku opłacenia mandatu kartą, kierowca powinien otrzymać potwierdzenie dokonania transakcji z mobilnego terminalu płatniczego, wraz z odcinkiem D, na którym widnieje pole oznaczone „płatność kartą”. Powyższe dokumenty potwierdzają prawomocność rozstrzygnięcia w sprawie o wykroczenie, co potwierdza rozporządzenie:

"

§ 5a. Jeżeli grzywna nałożona w drodze mandatu karnego, o którym mowa w § 4 ust. 1 albo § 5 ust. 1, została uiszczona przez sprawcę wykroczenia w formie bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego, funkcjonariusz:

1) na odcinku „C” formularza zaznacza także znakiem X pole „płatność kartą lub innym instrumentem płatniczym”;

2) do odcinka „D” formularza dołącza potwierdzenie dokonania płatności uzyskane z urządzenia do autoryzacji rozliczeń.

"

Kosztami opłat bankowych przy opłacaniu mandatu kartą płatniczą obciążony zostanie przyjmujący mandat. Służby będą wyposażone w terminale, których jednostkowy koszt to 800 złotych.

RadioZET/MS