Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chciał pomóc seniorce przejść przez jezdnię. Przez przypadek znokautował ją

21.04.2017 09:16

Kierowca prowadzący srebrnego Nissana X-Traila na widok kobiety o kuli powolnie przechodzącej przez jezdnię na przejściu dla pieszych postanowił wysiąść z auta i jej pomóc. Szlachetny gest zakończył się fiaskiem.

Chciał pomóc seniorce przejść przez jezdnię. Przez przypadek znokautował ją

fot. kadr z wideo

Przewrotnie można powiedzieć, że „chciał dobrze, a skończyło się jak zawsze”. Mężczyzna opuścił auto i ruszył na pomoc staruszce. Wszystko wydawało się iść zgodnie z planem. Było tylko jedno „ale”... Mężczyzna zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego. Jego pojazd zaczął się toczyć. Na szczęście szybko zauważył ten fakt i zatrzymał samochód. Niestety w międzyczasie właściciel Nissana trącił kobietę, przez co ta upadła na jezdnię. Na widok tego zdarzenia, świadkowie czym prędzej udali się w stronę seniorki, by jej pomóc.

Internauci nie pozostawili suchej nitki na kierowcy Nissana X-Traila. Mimo jego dobrych intencji, wyrządził on więcej szkód, niż pożytku. Gdyby tylko pamiętał o tym, by zaciągnąć hamulec ręczny lub nieco wcześniej zwrócił uwagę na gest kobiety, który miał na celu skierować jego wzrok na toczący się pojazd...

Cały film nagrany kamerą pokładową trwa mniej niż 2 minuty:

Seniorka wykazała się wyrozumiałością i poszła w swoją stronę zupełnie tak, jakby nic się nie stało.

Zagłosuj

Co sądzisz o postępowaniu kierowcy Nissana?