Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czujny pieszy uniknął potrącenia na przejściu

13.04.2017 11:45

W okolicach przejść dla pieszych kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność. Niestety wciąż wiele osób nic sobie z tego nie robi, co też widać na filmie nagranym kamerą pokładową.

Czujny pieszy uniknął potrącenia na przejściu fot. kadr z wideo

Osoba kierująca autem wyposażonym w kamerę pokładową zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa przechodniowi. Mężczyzna zachował się wzorowo i zamiast popełnić wykroczenie przejeżdżając na rowerze, chciał swój jednoślad przeprowadzić na druga stronę drogi.

W dodatku był bardzo czujny. I właśnie to – jak się okazało parę chwil później – pozwoliło mu uniknąć uderzenia przez niebieskiego Forda Focusa. Bardzo istotne jest to, by kierować się zasadą ograniczonego zaufania jako uczestnik ruchu drogowego. Ta sytuacja idealnie obrazuje dlaczego:

W dodatku warto zauważyć, że dwaj pierwsi kierowcy popełnili wykroczenie stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Ominęli auto zatrzymane przed przejściem dla pieszych, czego w żadnym wypadku nie powinni robić. Ignorowanie przepisów ruchu drogowego w tym zakresie często kończy się wypadkami z udziałem najbardziej narażonych na obrażenia uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zawsze uważacie na przejściach dla pieszych?

Oceń