Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Holandia zamówiła 40 autobusów marki Solaris

20.04.2017 13:12

Lider polskiego rynku autobusów miejskich ma kolejny powód do świętowania – firma Connexxion zdecydowała się na zakup 40 przegubowych autobusów Urbino 18.

Holandia zamówiła 40 autobusów marki Solaris

fot. kadr z wideo

Zgodnie z treścią umowy, wszystkie pojazdy mają zostać dostarczone zamawiającemu do końca 2017 roku. Swojej dumy nie ukrywa wiceprezes, Zbigniew Palenica:

"

To, że zdobyliśmy zamówienie na hermetycznym rynku holenderskim, jest dla nas nadzwyczajnym i bardzo ważnym osiągnięciem. Możemy zapewnić pasażerów R-net i Connexxion, że dostarczymy pojazdy o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa. "

Solaris Urbino 18 będziemy mogli spotkać w regionie Amstelland-Meerlanden. Niskopodłogowe pojazdy o wzmocnionej konstrukcji są wyposażone w funkcje tzw. „przyklęku”, pozwalającą na obniżenie wysokości wejścia o około 70 mm, a także rampę otwieraną ręcznie bądź elektrycznie, ułatwiającą wjazd osobie poruszającej się na wózki inwalidzkim. Dodatkowym atutem jest klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy. Konstrukcja autobusu miejskiego Solaris Urbino gwarantuje maksymalną łatwość obsługi pojazdu zarówno prowadzącemu, jak i personelowi technicznemu dokonującemu przeglądów i serwisu.

Wiele wskazuje na to, że polski producent jest na dobrej drodze do powtórzenia sukcesów z roku 2016. Firmie udało się wtedy sprzedać 1300 pojazdów, uzyskując przychody na poziomie 1,72 miliarda złotych. 471 pojazdów trafiło do krajowych odbiorców, co dał Solarisowi udział w rynku na poziomie 66%, deklasując Mercedesa z udziałem 18%. Największymi odbiorcami w Polsce było MPK Kraków (77 sztuk, w tym 5 autobusów elektrycznych i 12 autobusów hybrydowych), Mobilis Warszawa (54 autobusy Urbino 8,9 LE) oraz Arriva Warszawa (54 autobusy Urbino 12, w tym cztery autobusy hybrydowe).

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zwracacie uwagę na autobusy, do których wsiadacie?