Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Łukasz Konarski
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jeep naginający prawa fizyki

12.04.2017 12:14

Kierowca siedzący w Jeepie Cherokee z 2001 roku pokonał bardzo strome wzniesienie w Sand Hollow State Park w Utah, USA.

Jeep naginający prawa fizyki

fot. kadr z wideo

Oglądając krótki film nagrany telefonem komórkowym można zastanawiać się jak to było możliwe… Auto zdawało się wręcz naginać prawa fizyki. Samochody z powodzeniem wjeżdżały tam, gdzie człowiek miałby problemy wejść bez wspierania się jakimikolwiek narzędziami.

W takie tereny nie mają co się zapuszczać także auta pseudoterenowe. SUV-y najzwyczajniej w świecie nie poradziłyby sobie w takich warunkach. Istotne są nie tylko kąt natarcia, zejścia, rampowy, ale także porządny napęd 4x4 oraz odpowiednie ogumienie. Popularne crossovery kupowane są do jazdy po utwardzonej nawierzchni, dlatego też w zdecydowanej większości przypadków moment obrotowy trafia w nich wyłącznie na przednie koła. W dodatku sam prześwit niekiedy nie tak mocno różni się od tego, oferowanego przez zwykłe auta.

Niektórzy internauci oglądając wideo sugerowali, że film robi takie wrażenie  za sprawą autora nagrania, który rzekomo wiedział jak się ustawić, by wzniesienie wyglądało na bardziej strome niż jest w rzeczywistości. Na szczęście nie brakuje innych krótkometrażowych produkcji, gdzie widać w jak ciężkich warunkach muszą zmagać się auta pokonuje bezdroża w Sand Hollow State Park:

RadioZET/MS

Zagłosuj

Robi wrażenie?