Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rozbił Dodge’a Vipera jadąc na prostej drodze

03.04.2017 12:04

Tylny napęd, duża moc i wysoki moment obrotowy w połączeniu z niedoświadczonym, lekkomyślnym kierowcą to idealny przepis na katastrofę. Przekonali się o tym świadkowie zdarzenia zarejestrowanego telefonem komórkowym.

Rozbił Dodge’a Vipera jadąc na prostej drodze

fot. kadr z wideo

Osoba opuszczająca imprezę o nazwie „Cars & Coffee” w Knoxville w Tennesse straciła panowanie nad swoim pojazdem i wypadła z drogi. Tym bardziej ten incydent może zaskakiwać zważywszy na fakt, że kierowca poległ na prostej, suchej, dwupasmowej drodze. Z drugiej strony Dodge Viper jest samochodem bardzo trudnym w prowadzeniu. Napędzany może być 8,3-litrowym silnikiem V10 o mocy 500 KM lub 8,4-litrowym o mocy 600 KM.

Przy czym dysponując takim autem na co dzień, właściciel może spokojnie, stopniowo przesuwać granice własnych możliwości. Już nie wspominając o możliwości lepszego poznania samochodu na torze wyścigowym. Różnorodnych obiektów tego typu w USA nie brakuje.

Jednak uniwersalną receptą na bezwypadkową jazdę jest szanowanie przepisów ruchu drogowego oraz trzymanie się zasady ograniczonego zaufania względem pozostałych kierowców.

RadioZET/MS