Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pechowe parkowanie. W jego auto uderzyło 7 kierowców

16.02.2017 10:43

Kierowca Hondy Civic sedan zaparkował tuż za łukiem. Niesprzyjające warunki drogowe, oblodzona nawierzchnia oraz wyrwa w nawierzchni sprawiły, że kolejni użytkownicy dróg wjeżdżali w jego auto.

Pechowe parkowanie. W jego auto uderzyło 7 kierowców

Jeszcze zanim doszło do jakiegokolwiek kontaktu między samochodami, auto było pozbawione niektórych elementów nadwozia, w tym przedniego i tylnego zderzaka, a także osłony chłodnicy. Niemalże wszystkie przejeżdżające obok Hondy pojazdy osuwały się, uderzając stojące za zakrętem auto.

Internauci sugerują, że właściciel japońskiego samochodu był przygotowany na taki obrót wydarzeń, a nawet wszystko sobie zaplanował, inwestując uprzednio w kamerę monitorującą wysokiej rozdzielczości rejestrującą to, co się dzieje wokół jego auta. Wszystko celem otrzymania odszkodowania.

Niezależnie od jego zamiarów, mało roztropnym wydawało się zostawianie pojazdu w tak newralgicznym miejscu, na wyjściu z łuku. Ryzyko, że ktoś przedobrzy z prędkością jest spore. Ba, w tych konkretnych okolicznościach nawet kierowcy poruszający się z prędkością adekwatną do warunków panujących na drodze uderzali w Hondę Civic, co tylko świadczy o bardzo niesprzyjającym zbiegu okoliczności – pokrytej lodem nawierzchni i niekorzystnie wyprofilowanej nawierzchni.

RadioZET/MS