Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pilot śmigłowca wylądował na drodze, by zapytać o kierunek

17.02.2017 11:53

Kto pyta, nie błądzi. Z takiego założenia wyszedł mężczyzna kierujący śmigłowcem wojskowym. Wylądował na środku drogi, by zapytać się o kierunek – tak przynajmniej zasugerował autor nagrania.

Pilot śmigłowca wylądował na drodze, by zapytać o kierunek

Zdarzenie miało miejsce w małej wiosce Qarabutaq w Kazachstanie. Mężczyzna poruszający się śmigłowcem wojskowym wylądował na środku drogi, wysiadł z pojazdu, podszedł do kierowcy ciężarówki. Zamienił z nim parę słów, po czym powrócił do swojej maszyny. Jak sugerują internauci, załoga mogła prowadzić działania w ramach treningu lub zostać zmuszona przez złe warunki pogodowe do awaryjnego lądowania.

Ze względu na ograniczoną widoczność podróżowanie śmigłowcem podczas niesprzyjających warunków pogodowych, w tym zamieci śnieżnej, może być bardzo niebezpieczne. W końcu te maszyny rządzą się zgoła innymi prawami niż samoloty:

Nie ma wątpliwości co do tego, że zatrzymywanie się czymkolwiek, a szczególnie ciężkim do wyminięcia śmigłowcem, powoduje ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Całe szczęście, że tym razem nie doszło do wypadku.

RadioZET/MS