Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policja dorwała wandala niszczącego samochody

06.04.2017 11:26

Osoba obsługująca miejski monitoring zauważyła podejrzane zachowanie osoby. Natychmiast o tym fakcie poinformowała policję, która przyjechała na miejsce zdarzenia, czyli na skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Chocimskiej w Bydgoszczy.

Policja dorwała wandala niszczącego samochody

fot. kadr z wideo

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 3 na 4 kwietnia 2017 roku. Mężczyzna w kapturze kręcił się wokół samochodów. Wyglądało to tak, jakby próbował się włamać lub celowo uszkadzał zaparkowane przy ulicy pojazdy. Dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia przyjął wezwanie i skierował patrol na wskazany adres. Po chwili mundurowy zatrzymał sprawcę, którym okazał się 26-latek.

Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu. Przeprowadzono tam badania na zawartość alkoholu we krwi. Wynik okazał się pozytywny – wandal miał w organizmie 2,8 promila. Dodatkowo sprawdzono jego kartotekę i okazało się, że już wcześniej był notowany.

W ramach kolejnych czynności służbowych zabezpieczono materiał dowodowy i przedstawiono 26-latkowi zarzuty uszkodzenia mienia. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. Za to przestępstwo młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET/Policja.pl/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o interwencji policji?