Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci na wstecznym uciekali przed imigrantami

17.02.2017 11:04

Do sieci trafił film, na którym widać jak radiowóz pędzi na wstecznym, zupełnie jakby siedzący w nim funkcjonariusz przed czymś uciekał. I rzeczywiście – po chwili w kadrze pojawia się biegnący za pojazdem tłum.

Policjanci na wstecznym uciekali przed imigrantami

Zdarzenie miało miejsce na terenie Francji i zostało zarejestrowane telefonem komórkowym przez jednego ze świadków. Zdecydowanie to niecodzienny widok – w końcu najczęściej zwykli obywatele lub przestępcy występują w rolach uciekających. Z drugiej strony nie ma co się dziwić funkcjonariuszom siedzącym w aucie. W starciu z tłumem, nawet będąc uzbrojonymi, są raczej bezradni.

Od razu internauci podeszli do tego tematu stereotypowo. Skoro w rolach głównych wystąpił Francuz, to dla samej zasady od razu musiał wywiesić białą flagę w geście poddania. Inni poszli za ciosem i zasugerowali, że czołgi „Made in France” mają cztery biegi do tyłu i jeden do przodu. Ten ostatni ma zastosowanie jedynie w momencie, gdy wróg jest z tyłu. Część złośliwców sugerowało puszczenie nagrania od tyłu, dzięki czemu możliwym byłoby uzyskanie (miernego) efektu policjantów ścigających imigrantów.

A Wy co byście zrobili na miejscu policjantów?

RadioZET/MS

Oceń