Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci wyprzedzali na przejściu dla pieszych

19.05.2017 13:42

Kierowca jadący drogą wojewódzką 713 Tomaszów - Łódź zarejestrował kamerą pokładową niebezpieczny manewr wyprzedzania w wykonaniu radiowozu.

Policjanci wyprzedzali na przejściu dla pieszych

fot. kadr z wideo / Facebook

Film opublikowano na Facebooku w poście opisanym słowami „Panowie policjanci, podwójna ciągła, pasy, teren zabudowany, a tu proszę”. Wszystko zatem wskazuje na to, że widoczne na nagraniu wykroczenia zostały popełnione w obszarze zabudowanym. Internauci również sugerują przekraczanie prędkości przez mundurowych:

Nie brakuje osób oburzonych tym nagraniem:

"

Pomyśleć, że policjanci tak chętnie wystawiają mandaty za przekroczenia prędkości, ukrywając się w krzakach, czy specjalnie łapiąc w takich miejscach, gdzie nic nie ma poza ograniczeniem, dwoma pasami w jednym kierunku i długiej prostej. Powszechnie wiadomo, że nie dbają o bezpieczeństwo, tylko… starają się wyrobić pewne normy. I właśnie dlatego zawsze nagrania, na których policjanci łamią przepisy ruchu drogowego, budzi tak dużo emocji. "

Przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym to nie przelewki. Im większy ruch na drodze, tym więcej czynników zmiennych, ciężkich do przewidzenia. A wyprzedzanie bezpośrednio przed pasami lub na pasach powoduje ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, narażając pieszych na niebezpieczeństwo.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Widujecie policjantów łamiących przepisy?