Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Safr, czyli Uber stworzony z myślą o kobietach

07.04.2017 11:16

Zazwyczaj kobiety są bardziej narażone na niebezpieczeństwa niż mężczyźni. Z takiego założenia wyszli twórcy aplikacji Safr, działającej na podobnej zasadzie, co ta, oferowana przez Ubera.

Safr, czyli Uber stworzony z myślą o kobietach

fot. materiały prasowe

Różnica jest taka, że zarówno kierowcy, jak i pasażerowie korzystający z Safr będą mogli zdecydować o płci osób, z którymi chcą wspólnie jeździć. Takie rozwiązanie ma zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Grupą docelową są głównie kobiety, ale z aplikacji docelowo skorzystać będą mogli również mężczyźni.

Kolejnym czynnikiem poprawiającym bezpieczeństwo ma być wbudowana funkcja pozwalająca o każdej godzinie zadzwonić do odpowiednich służb lub wysłać wiadomość na wybrany wcześniej numer. To na wypadek niespodziewanych okoliczności.

Eksperci są jednogłośni – nie mają wątpliwości co do tego, że to kobiety są najbardziej narażone na niebezpieczeństwa podczas korzystania z usług taksówkarskich lub łapiąc autostopa. Dlatego też takie rozwiązanie, jak zaproponowane przez Safr, wydaje się mieć sporo sensu.

Jak twierdzi Joanna Humphrey Flynn, pełniąca funkcję PR i menedżera Safr, przeciętny koszt usługi ma być około 10% wyższy od UberX. Powodem mają być wyższe płace i szkolenia dla współpracowników.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Korzystalibyście?