Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Mateusz Ptaszyński
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szeryf drogowy blokował drogę nieoznakowanemu radiowozowi

19.05.2017 12:29

Kierowca ciężarówki widząc w lusterku BMW X5 jadące po pasie awaryjnym postanowił zajechać mu drogę. Nie wiedział, że to nieoznakowany radiowóz.

Szeryf drogowy blokował drogę nieoznakowanemu radiowozowi

fot. kadr z wideo

Długo nie musiał czekać na konsekwencje za próbę wymierzania „sprawiedliwości” na drodze. Policjanci włączyli sygnały świetlne i zatrzymali niesfornego kierowcę. Jednak na tym się nie skończyło. Za ten manewr mężczyzna został ukarany mandatem karnym wynoszący 655 funtów, czyli około 3200 zł. W dodatku na jego konto powędrowało 5 punktów karnych.

Nieoznakowany radiowóz wyposażony był w wideorejestrator, dzięki czemu całe zajście zostało zarejestrowane. Następnie funkcjonariusze opublikowali filmik na Twitterze. Stanowi on przestrogę przed tego typu postępowaniem:

Jeden głupi manewr i tyle kłopotów. Dziwić może, że tak wiele osób jest skłonnych narażać się w imię nauczania innych. To tym bardziej ryzykowne w dobie internetu i smartfonów. Nie trzeba dysponować kamerą pokładową, by nagrać delikwenta celem wysłania materiału policji. W takich okolicznościach pasażer może wyciągnąć telefon i zarejestrować zajście. W końcu tak popularne blokowanie pasa ruchu przed zwężeniem zazwyczaj trwa dość długo…

Na polskim podwórku również nie brakuje osób postępujących w bardzo podobny sposób. Internauci przy okazji publikacji filmów z samozwańczymi szeryfami, nie pozostawiają na nich suchej nitki.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jadąc w trasie uważacie na nieoznakowane radiowozy?