Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Toyota wzywa do serwisów blisko 3 mln aut

31.03.2017 12:34

Japoński producent samochodów poinformował opinię publiczną o konieczności przeprowadzenia kolejnej kampanii naprawczej w związku z wadliwymi poduszkami powietrznymi wyprodukowanymi przez firmę Takata.

Toyota wzywa do serwisów blisko 3 mln aut

fot. materiały prasowe

Do serwisów ma zostać wezwanych 2,9 miliona samochodów na całym świecie, w tym RAV4 i Corolla Axio. Z pewnością część z nich wyeksportowano do Europy, jednak na chwilę obecną nie wiadomo o dokładnej, a nawet przybliżonej liczbie egzemplarzy.

Ewentualny wypadek w takim pojeździe może skończyć się poważnymi uszkodzeniami ciała. Problem polega na tym, że poduszki mogą wybuchnąć z nadmierną siłą, przez co ułamki mogą trafić pasażerów. Warto zaznaczyć, że ta usterka nie dotyczy wyłącznie Toyoty. Wręcz przeciwnie – wadliwe poduszki Takaty wyprodukowano w ponad 100 milionach samochodów na całym świecie. Do tej pory z ich powodu 150 osób zostało rannych w zdarzeniach drogowych, a co najmniej 16 poniosło śmierć.

Producent znany z niezawodności już wcześniej przeprowadzał zakrojone na ogromną skalę akcje serwisowe, w których między innymi wzięło udział 2,87 mln właścicieli RAV4 oraz 3,4 mln innych aut marki Toyota i Lexus.

RadioZET/MS