Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uciekał przed policją autem niedopuszczonym do ruchu. Nie miał uprawnień do kierowania

06.10.2017 11:57

W Legnicy, funkcjonariusze z drogówki w wyniku pościgu zatrzymali 36-latka, który kierując Renault Clio nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Za popełnione czyny odpowie przed sądem – musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 5 lat i zakazem prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Uciekał przed policją autem niedopuszczonym do ruchu. Nie miał uprawnień do kierowania

fot. kadr z wideo

Mundurowi patrolujący legnickie drogi około godziny 1:30 postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę Renault Clio. Mężczyzna siedzący za kierownicą francuskiego pojazdu widząc oznakowany radiowóz, gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg:

Na ulicy Chojnowskiej, kierowca Renault wjechał na pas drogi wyłącznej z ruchu, gdzie wskutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem, wjechał w krawężnik uszkadzając swój pojazd. Następnie wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać na piechotę. Po kilku metrach biegu, został zatrzymany.

Amatorem ucieczek okazał się 36-latek, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, aktualnej polisy OC i w dodatku poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Mężczyzna trafił do aresztu. Jego autem zajęła się pomoc drogowa.

Zgodnie z obowiązującą od 1 czerwca 2017 roku nowelizacją przepisów, kierowca świadomie zmuszający funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzymujący się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

RadioZET.pl/MS

Sprawdź, czy wiesz co oznaczają skróty motoryzacje: