Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Volvo stworzy mniejszy model – serię 20

21.04.2017 14:49

Lex Kerssemakers, dyrektor amerykańskiej dywizji Volvo potwierdził, że w gamie szwedzkiego producenta pojawi się mniejszy model – seria 20.

Volvo stworzy mniejszy model – serię 20

fot. materiały prasowe

Szwedzi bardzo dobrze radzą sobie na rynku motoryzacyjnym. Coraz więcej klientów decyduje się na zakup Volvo, rezygnując przede wszystkim z niemieckich marek premium, ale także z Lexusów, czy Infiniti. Jednak marka z siedzibą w Goteborgu nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Poza elektryzacją, w planach jest mniejszy model, o czym wspomniał Lex Kerssemakres:

"

To całkiem proste: 90 jest największe, a 40 najmniejsze. A kiedy pojawi się seria 20, będzie jeszcze mniejsza. Produkujemy wyłącznie globalne modele. W naszych obecnych planach nie mamy coupe, ani kabrioletów, dlatego że wolimy się skupić na podstawowych autach, przynajmniej na tę chwilę. "

Niewątpliwie kompaktowy crossover Volvo miałby ogromne szanse na sukces, szczególnie w Europie. Właśnie na Starym Kontynencie auta tego typu cieszą się największą popularnością. Dzięki stosowaniu kompaktowej platformy modularnej niewykluczone byłoby zastosowanie napędu hybrydowego, a nawet w pełni elektrycznego.

Strategia realizowana przez Szwedów wydaje się być więc w zupełności uzasadniona. Niestety fani marki będą musieli poczekać na następców takich modeli jak trzydrzwiowego hatchbacka C30, czy coupe/carbiolet C70.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Bylibyście zainteresowani zakupem uterenowionego Volvo XC20?