Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zagapił się i prawie doprowadził do kolizji

10.04.2017 12:58

Kierowca jadący vanem w centrum Warszawy zagapił się i prawie doprowadził do kolizji, wjeżdżając w tył poprzedzającego samochodu. Szczęśliwie udało mu się uniknąć stłuczki.

Zagapił się i prawie doprowadził do kolizji

fot. kadr z wideo

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą samochodową w aucie poruszającym się za vanem. Ten incydent stanowi dowód na to, że prowadząc auto zawsze należy być czujnym. W mieście może nie podróżuje się z największą prędkością, ale czynników zmiennych jest na tyle dużo, że łatwo doprowadzić do kolizji. Tak naprawdę wystarczy zagapić się w złym momencie, by narobić sobie niepotrzebnych kłopotów.

Ponadto każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości względem poprzedzających samochodów. Najprawdopodobniej gdyby osoba siedząca za kierownicą Volkswagena Transportera miała na uwadze te wszystkie wskazania, nie doszłoby do stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym.

Można mówić o nie lada szczęściu, tym bardziej zważywszy na fakt, że prowadzący Seata Ibizę nie jechał zbyt szybko, dzięki czemu zdążył wyhamować w porę.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o zachowaniu kierowcy VW?