Słuchaj
Hubert Radzikowski
Marzena Chełminiak
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Marcin Wojciechowski
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zajechał drogę ciężarówce ze żwirem. Został nim zasypany

08.06.2017 10:10

6 lutego 2017 roku w Kunming, w Chinach, osoba siedząca za kierownicą samochodu osobowego – czarnego Audi Q5 – zajechała drogę ciężarówce. Doszło do kolizji, w wyniku której zawodowy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

Zajechał drogę ciężarówce ze żwirem. Został nim zasypany

fot. kadr z wideo

Ciężarówka przewożąca żwir wywróciła się na bok, przygniatając SUV-a wyprodukowanego przez niemiecką markę z Ingolstadt. Pracujący nieopodal pracownicy tuż po tym jak doszło do wypadku, ruszyli na pomoc mężczyźnie w Audi. W akcji pomogły im łopaty. Dokopali się do pojazdu, po czym wyciągnęli z niego rannego kierowcę.

Incydent został zarejestrowany kamerą przemysłową, dzięki czemu można prześledzić przebieg zdarzenia:

Kierowca prowadzący ciężarówkę wspomniał o tym, jak doszło do wypadku:

"

Jechałem na wprost na prawym pasie ruchu, gdy nagle kierowca jadący po lewej stronie nagle skręcił w prawo. Nie miałem czasu na reakcję. W wyniku tego incydentu mój pojazd wywrócił się na Audi.

"

Mężczyzna z SUV-a na własnej skórze przekonał się o tym, że agresja drogowa nie popłaca – zajeżdżanie drogi stwarza realne zagrożenie na drodze, zarówno dla samego prowodyra, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. I tak miał sporo szczęścia. Mógł doznać bardziej rozległych obrażeń, a gdyby przewoził ze sobą pasażerów siedzący po prawej stronie, najprawdopodobniej zginęliby.

RadioZET/MS