Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Łukasz Konarski
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Kamila Terpiał , Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Został potrącony przez piętrowy autobus. Wstał i poszedł do pubu

28.06.2017 13:50

W Reading w Wielkiej Brytanii pieszy został potrącony przez autobus, który wypadł z zakrętu. Simon Smith wylądował 6 metrów dalej, po czym wstał i zupełnie tak, jakby mu nic się nie stało, poszedł do baru.

Został potrącony przez piętrowy autobus. Wstał i poszedł do pubu

fot. kadr z wideo

Trwa dochodzenie mające na celu ustalić okoliczności niebezpiecznego zdarzenia. Pomocny dla policjantów może okazać się materiał nagrany kamerą monitoringu, dzięki któremu można krok po kroku, sekunda po sekundzie, prześledzić to, co się wydarzyło:

Eksperci po obejrzeniu nagrania stwierdzili, że zawinił błąd kierowcy autobusu. Wjechał on w lewy łuk ze zbyt dużą prędkością, przez co pojazd wpadł w podsterowność, wypadł z zakrętu i z impetem uderzył w Simona Smitha. Mężczyzna może mówić o szczęściu w nieszczęściu – mógł znacznie bardziej ucierpieć, gdyby tylko wpadł pod koła autobusu. Tuż po tym zdarzeniu, poszkodowany wstał i poszedł do baru „The Purple Turtle”.

Przy okazji tego wypadku służby apelują o bezpieczną jazdę oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że przez brawurę ucierpieć możemy nie tylko my sami, ale także postronne osoby.

RadioZET/MS