Adele zapowiada nową płytę. Posłuchaj fragmentu piosenki

Adele zaskoczyła wszystkich fanów, prezentując zapowiedź swojego nowego albumu. Kiedy ukaże się płyta?

W przerwie reklamowej brytyjskiej edycji programu „X Factor” pojawił się krótki 30-sekundowy klip promujący nową płytę Adele. Video było bardzo tajemnicze: na czarnym tle pojawiają się słowa, które śpiewa piosenkarka. Nie ma jednak konkretnej daty premiery płyty. 

"

Cześć, to ja. Zastanawiałam się, czy po tych wszystkich latach chciałbyś się spotkać i przejść przez to wszystko. Mówią, że czas leczy rany, ale mnie się to nie udało - śpiewa Adele. "

Reklama wywołała falę spekulacji na temat nowej płyty Adele. Mówi się, że krążek zatytułowany „25” ukaże się już za miesiąc. Prawdopodobną datą jest 20 listopada 2015 roku. Nad nowymi kompozycjami mieli pracować Max Martin, Ryan Tedder i Tobias Jesso. Wydawnictwo Sony Music Entertainment nie komentuje jednak sprawy. Tobias Jesso wyznał w wywiadzie dla dziennika „The Sun”:

"

Adele jest bardzo niepewna. Zupełnie niepotrzebnie. Jest wciąż taka młoda. 

"

Poprzednia płyta Adele „21” ukazała się w 2011 roku. Znalazły się na nim takie przeboje jak: „Rolling in the Deep”, „Someone Like You”, „Set Fire to the Rain”, „Rumour Has It” czy „Turning Tables”. Album podbił listy przebojów w wielu krajach na całym świecie. W 2012 roku Adele otrzymała za niego nagrodę Grammy w kategorii „Album roku” oraz Brit Award za „Najlepszy brytyjski album roku”.  W 2012 roku piosenkarka nagrała tytułową piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie „Skyfall”, za którą otrzymała Oscara oraz nagrodę Grammy. Po tych sukcesach wokalistka postanowiła zrobić sobie kilkuletnią przerwę. Jak powiedziała w 2012 roku w wywiadzie dla magazynu „Vogue”:

"

Do diabła, znikam na cztery lata, na pięć lat. A potem - sama nie wiem. Wyjdę za mąż. Będę miała dzieci. Będę uprawiać warzywa.  "

Na szczęście wokalistka zmieniła zdanie i nie każe dłużej czekać na nowe nagrania. Też nie możecie się doczekać płyty Adele?

Więcej: