Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak narodziła się gwiazda. Zobacz przesłuchanie Adama Lamberta w „Idolu”! [WIDEO]

03.11.2017 14:37

Jeszcze kilka lat temu Adam Lambert był początkującym, nikomu nieznanym artystą. Dziś wyprzedaje areny koncertowe wspólnie z muzykami Queen i już w poniedziałek, 6 listopada, wystąpi ponownie w Polsce. Wielka kariera Amerykanina zaczęła się od przesłuchania w ósmej edycji amerykańskiego „Idola”. Musisz zobaczy ten występ!

Tak narodziła się gwiazda. Zobacz przesłuchanie Adama Lamberta w „Idolu”! [WIDEO] fot. Youtube (Idols Global)

Udział w ósmej edycji amerykańskiego „Idola” w 2009 roku pozwolił Adamowi Lambertowi zaprezentować się szerszej publiczności. Mimo że artysta ostatecznie nie wygrał całej rywalizacji, jego muzyczna kariera rozwinęła się i poszła bardzo do przodu.

Wszystko zaczęło się od Queen

W trakcie castingu do programu zaśpiewał utwór „Rock With You” Michaela Jacksona oraz legendarny przebój brytyjskiego zespołu Queen „Bohemian Rhapsody”, który doczekał się niezliczonej ilości coverów i jest uznawany przez wielu za jedną z najlepszych piosenek w historii muzyki.

Adam zajął ostatecznie drugie miejsce w „Idolu”. Nie przeszkodziło mu to jednak w zrobieniu dużo większej kariery niż Kris Allen, zwycięzca ósmej edycji.

Jeszcze w tym samym roku Lambert wydał swój debiutancki album „For Your Entertainment”, z którego pochodzi znany słuchaczom Radia ZET hit „Whataya Want from Me”. Kompozycja napisana przez samą Pink doczekała się nawet nominacji do prestiżowej nagrody Grammy.

W 2011 roku artysta nawiązał współpracę z Queen, która trwa do dzisiaj. 35-latek jest obecnie w kolejnej trasie koncertowej z legendarnym zespołem.

Koncert w Łodzi

Queen i Adam Lambert wystąpią 6 listopada w łódzkiej Atlas Arenie. Koncert rozpocznie się o 20:30. 

RadioZET.pl/PK

Oceń