Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ania Wyszkoni o swojej chorobie, nowej płycie i 20. latach na scenie

31.03.2017 15:22

Ania Wyszkoni wydała właśnie swoją nową płytę - "Jestem tu nowa". Piosenkarka obchodzi w tym roku 20 lat kariery muzycznej i z tej okazji zdecydowała się na wywiad, w którym bardzo szczerze opowiedziała także o swojej chorobie.

Ania Wyszkoni

fot. ons.pl

Ania Wyszkoni swoją karierę muzyczną rozpoczynała w 1996 roku jako wokalistka poprockowego zespołu Łzy, z którym działała do 2010 roku, kiedy podjęła decyzje o podjęciu solowej kariery. Właśnie ukazała się jej trzecia solowa płyta, zatytułowana "Jestem tu nowa". Wydaniem tej płyty Wyszkoni zamyka jednocześnie 20 lat swojej kariery. Album ten jest bardzo osobisty, "opowiada o silnej kobiecie" - jak zdradziła piosenkarka w wywiadzie dla TVP Info. O silnej kobiecie, bo Ania niedawno stoczyła wielką walkę z chorobą.

O tym, że zmagała się z rakiem tarczycy piosenkarka poinformowała pod koniec 2016 roku. W wypowiedzi dla TVP Info przyznała, że to był bardzo trudny okres w jej życiu.

"Sądzę, że każdy, kto słyszy taką diagnozę (nowotwór tarczycy – przyp. red.) reaguje podobnie. Najpierw pojawia się strach o życie, później w moim przypadku pojawiła się obawa o przyszłość artystyczną, o śpiewanie. To był dla mnie bardzo trudny czas, ale miałam wokół siebie ludzi, którzy mnie wspierali. Mam dwójkę cudownych dzieci, dla których zawsze będę silna i wiedziałam, że dla nich muszę się z tym uporać. Dzisiaj mam to już za sobą i bardzo się z tego cieszę. Zaczynam nowy etap, tak jak zresztą zatytułowana jest moja nowa płyta – „Jestem tu nowa”" - powiedziała. "Musiałam wiele emocji z siebie wyrzucić, dużo złości, ale wiem, że to choroba, z którą żyje się do końca" - dodała na koniec.

Cieszymy się, że Ania stawiła czoła chorobie i życzymy jej dalszych scenicznych sukcesów.

RadioZET.pl/TVPInfo/SA