Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Belinda Carlisle

Belinda Carlisle

Belinda Carlisle

Amerykańska piosenkarka i aktorka.

Belinda Carlisle, czyli właściwie Belinda Jo Kurczeski Carlisle, urodzona 17 sierpnia 1958 roku w Kalifornii.
W 1977 rozpoczęła swoja karierę pod pseudonimem Dottie Danger w zespole The Germs. Dopiero kilka lat później w zespole punk-rockowym - The Go-Go’s jako wokalista została dostrzeżona w branży muzycznej.
W 1984 podjęła decyzje o karierze solowej i już w 1986 ukazuje się „Belinda”. Płytę promuje singiel „Mad About You”, który uplasował ja na trzynastym miejscu notowań Billboardu.
„Circle In The Sand”, „I Get Weak” i „Heaven Is A Place On Earth” to single, które w 1985 roku zapewniają płycie “Heaven On Earth” jeszcze większy sukces, niż w przypadku pierwszej.
„Runway Horses” w 1989 promowały single „Summer Rain” i „Leave A Light On”, a płyta okazała się kolejnym sukcesem Belindy.
W 1991 na rynku muzycznym ukazuje się „Live Your Life Be Free”, ta płyta jednak nie odnosi sukcesu jak poprzednie. Tak samo jest z płytą wydaną dwa lata później Rreal”.
Wówczas podjęto decyzję o reaktywacji The Go-Go’s i już po dwóch latach wspólnego grania, bo w 1996 Belinda znowu decyduję się na karierę solową.
Po kilku miesiącach ukazuje się płyta „A Woman & A Man”, która pozwoliła jej wrócić do czołówki muzycznej, a utwory z płyty "Into Deep" i " Always Braking My Heart" na Top 40 Uk.
W 1999 ukazała się ostatnia płyta Belindy „A Place On Earth – The Greatest Hits”.

oficjalna strona: www.belindacarlisle.tv