Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hess is More

Hess is More fot. facebook.com/peopletime

Hess is More

kraj: Dania

gatunek: jazz, electronic

Hess is More rozpoczęło się jako solowy projekt elektroniczny duńskiego muzyka Mikkela Hessa, jednak szybko przerodziło się w niepowstrzymaną, dynamiczną muzyczną siłę, która szybko zaczęła ekspansywnie zdobywać sobie nowych fanów daleko poza rodzimymi granicami kraju artysty.

Hess dzięki swoim przykuwającym albumom, licznym trasom koncertowym oraz kolaboracjom z najróżniejszymi artystami przekształcił Hess is More w intensywnie żyjący muzyczny organizm o kolektywnym podejściu do muzyki.

Wizytówką formacji jest unikalne, chwytliwe łączenie partii instrumentalnych z lekko nieortodoksyjnym podejściem performance’ kim. Efektem takich kombinacji są kompozycje oraz wystąpienia na żywo, które są w stanie rozgrzać taneczny parkiet oraz wpędzić słuchacza w solidne refleksyjne zakłopotanie. Hess bawi się dźwiękiem, cały czas eksperymentując z nowymi brzmieniami. Skutkiem jego zabiegów do odbiorców trafia prawdziwie wysublimowana mieszanka, która potrafi przynieść cały szereg przeciwstawnych emocji. Muzyki Hessa się nie słucha, ją się bardzo intensywnie przeżywa i to na poziomach, o których istnieniu wcześniej mogliśmy w ogóle nie mieć pojęcia.

Każdy kolejny release stanowi dynamiczną celebrację przepełniającej człowieka życiowej energii, która wyrażana jest przez melodyczny wkład wielu gościnnie występujących muzyków, łączących w prezentowanych kompozycjach najróżniejsze style. Hess is More nie da się jednoznacznie zakwalifikować do jednego gatunku muzycznego, w dostarczanej, wysmakowanej wizji przebrzmiewają inspiracje zaczerpnięte z całego artystycznego świata. Hess razem ze swoją grupą stoi na granicy pomiędzy dance’ową muzyką elektroniczną, afrobeatem, krautrockiem oraz jazzem. Hess is More to jedynie jeden z projektów Mikkela, na co dzień zaangażowany jest on również w „Hess / AC / Hess Spacelab”, “3 x Hess”, "Small White Man", “2s and 4s”, “Hess / Vibskov Trommefredag” oraz “SH101 Nightmare”. Każdy z projektów stanowi unikalną oraz istotną część muzycznej mozaiki nad jaką od wielu lat pracuje artysta, wspomagając się fenomenalnym talentem współpracujących z nim muzyków.

Poszukując prawdziwie niepowtarzalnego brzmienia, które nie tylko się nie znudzi, ale również niejednokrotnie nas zaskoczy, warto zwrócić się w stronę propozycji, które Mikkel ma do zaoferowania. Bez wątpienia zetknięcie się z jego artystyczną wizją będzie niesamowitą muzyczną przygodą.