Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Michał Korościel
Justyna Dżbik, Roman Osica
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dawid Podsiadło coveruje T.Love! To prezent na 35. urodziny zespołu. Teledysk nakręcono na Islandii [WIDEO]

03.07.2017 14:24

To już 35 lat z zespołem Muńka Staszczyka. Na tę okazję Dawid Podsiadło przygotował niezwykły prezent. Młody artysta stworzył swoją wersję piosenki „Bóg” z 1994 roku. Cover doczekał się także teledysku. Zdjęcia nakręcono na pięknej Islandii.

Dawid Podsiadło coveruje T.Love! To prezent na 35. urodziny zespołu. Teledysk nakręcono na Islandii [WIDEO]

fot. Facebook (Dawid Podsiadło), ons.pl

Kiedy grupa T.Love rozpoczęła swoją działalność, Dawida Podsiadły nie było jeszcze na świecie. Nie przeszkodziło to jednak 24-latkowi w stworzeniu swojej autorskiej wersji utworu pochodzącego z albumu „Prymityw”.

„Jednym ze sposobów celebracji tej pięknej rocznicy jest akcja T.Cover, w której zaproszeni przez zespół goście nagrywają swoje wersje ich utworów. Czuję się bardzo sympatycznie, że i ja zostałem zaproszony do tego wyjątkowego grona i mogłem nagrać coś od siebie. Oddaje w Wasze uszy naszą wersję utworu "Bóg" którą wewnętrznie nazwaliśmy "T.Loves Iceland", bo obrazki, które zobaczycie, powstały w czasie mojej niedawnej podróży na tę piękną wyspę lodu” – tłumaczy artysta na swoim profilu na Facebooku.

Wielka kariera T.Love

Początki grupy sięgają 1982 roku. To właśnie wtedy Muniek Staszczyk wraz z kolegami z częstochowskiego liceum założyli zespół Teenage Love Alternative, który działał pod taką nazwą do 1985 roku. Kolejne lata minęły pod znakiem rosnącej popularności grupy, wydawaniu kolejnych albumów i zmian w składzie. W trakcie wieloletniej kariery formacja stworzyła wiele niezapomnianych hitów takich jak „Chłopaki nie płaczą”, „Nie, nie, nie”, „Warszawa” czy „Ajrisz”.

RadioZET.pl/PK