Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ed Sheeran podpisał ugodę w sprawie o plagiat. Zapłaci miliony dolarów

12.04.2017 15:40

W 2016 roku ulubieniec nastolatków na całym świecie - Ed Sheeran - aż dwukrotnie został oskarżony o plagiat. Właśnie zakończyła się jedna ze spraw, dotycząca utworu "Photograph". Brytyjczyk poszedł na ugodę i musi zapłacić 20 milionów dolarów.

Ed Sheeran plagiat

fot. ons.pl

"Photograph" to jeden z najbardziej znanych utworów Eda Sheerana, uwielbiany przez jego fanów. Niestety, w połowie ubiegłego roku dwóch brytyjskich kompozytorów - Martin Harrington i Thomas Leonard - oskarżyło Sheerana o to, że "pożyczył sobie", mówiąc delikatnie, ich utwór, zatytułowany "Amazing". Ja twierdzili kompozytorzy, utwór Eda to w istocie blisko 40 procent ich piosenki.

Sprawa trwała wiele miesięcy i właśnie znalazła swój finał - niestety, niezbyt korzystny dla Sheerana. W poniedziałek 10.04. sąd orzekł, że strony osiągnęły porozumienie, a Ed zobowiązał się do zapłaty żądanej kwoty 20 milionów dolarów. Muzyk do tej pory nie skomentował tych wydarzeń, jednak taki obrót sprawy nie stawia go w dobrym świetle - tym bardziej, że w ubiegłym roku posądzony został również o plagiat utworu "Let's Get It On" Marvina Gaye'a. Spadkobiercy tego artysty są przekonani, że "Thinking Out Loud" Sheerana jest mocno "inspirowane" utworem z 1973 roku.

Co na to wszystko fani Eda Sheerana?

RadioZET.pl/Metro.co.uk/SA