Piosenka Eda Sheerana ma 500 milionów odsłuchań w Spotify

Ed Sheeran pobił kolejny rekord Spotify. „Thinking Out Loud” została pierwszą piosenką w historii serwisu, którą odsłuchano 500 milionów razy. 

Utwór „Thinking Out Loud” jest najpopularniejszą piosenką w serwisie Spotify. Singiel pochodzi z płyty „X”, która ukazała się w 2014 roku. 

"

Jestem zachwycony, że „Thinking Out Loud” ma już ponad pół miliarda odsłuchań w Spotify. To wspaniale być pierwszym artystą, któremu się to udało. To wszystko dzięki tym, którzy wykorzystują ten utwór do pierwszego tańca na weselu, jako piosenkę umilającą randkę czy aby po prostu odpocząć.  "

Rekordy Sheerana w Spotify

To nie pierwszy sukces Sheerana w Spotify. W 2014 roku był najchętniej słuchanym artystą w tym serwisie. Jego piosenki znajdowały się na playlistach 1 na 4 użytkowników Spotify. Utwory tego muzyka słuchane są 19 milionów razy w miesiącu, co daje mu 3. miejsce tuż za The Weekend i Calvinem Harrisem. W kwietniu 2015 roku został pierwszym Brytyjczykiem, który uzyskał 2 miliardy odsłuchań w Spotify. Jego utwory królują też na listach najczęściej słuchanych piosenek do snu. Wśród 20 najchętniej wybieranych singli jest w sumie 7 przebojów Sheerana. Są to m.in.: „I See Fire”, „The A Team” czy „Give Me Love”. 

Stworzono także mapę krajów, w których piosenki Brytyjczyka są najpopularniejsze. Najwięcej fanów Sheeran ma w Danii, a niewiele mniej w Norwegii i Szwecji. 

Ciekawe, czy sukces odniesie również film Sheerana „Jumpers for Goalposts”. 22 października w kinach na całym świecie odbędzie się transmisja na żywo występu wokalisty z Londynu, a tuż po nim zostanie wyświetlony dokument opowiadający o życiu i twórczości Brytyjczyka. 

Wybierzecie się do kina? 

Więcej: