Ed Sheeran wyda reedycję płyty „X”

Ed Sheeran postanowił, że wyda nową wersję swojej ostatniej płyty. Krążek zostanie zatytułowany „X – Wembley Edition”. Kiedy się ukaże?

Na podwójnej płycie „X – Wembley Edition” znajdą się 3 niepublikowane dotąd piosenki, które wyprodukowali Rick Rubin, Emile Haynie, Jeff Bhasker i Johnny McDaid oraz utwór „Lay It On Me”, który zaśpiewał wraz z Rudimental. Wydawnictwo będzie również zawierać film koncertowy „Jumpers for Goalposts”, który był wyświetlany w kinach na całym świecie 22 października 2015 roku.

Mimo że Sheeran przygotowuje reedycję poprzedniego krążka, muzyk rozpoczął również prace nad nową płytą. 

"

Pewnie gdybym wydał ją jutro, ludzie i tak by ją polubili. Na „X” znalazło się wiele dobrych piosenek i kilka naprawdę genialnych. Czuję, że na następnym albumie będzie więcej tych genialnych niż dobrych - przyznał nieskromnie. "

Wokalista nie ujawnił, jakie będą nowe nagrania, ale stwierdził, że inspiruje się muzyką afrykańską.

"

Znam kilku muzyków z Ghany, którzy mieszkają w Londynie. Oni zawsze radzili mi, żebym poszedł w tym kierunku.  "

KUP bilety na koncert Imagine Dragons w Łodzi!

Jednym z utworów, który znajdzie się na albumie, jest piosenka „Thinking Out Loud”. Sheeran napisał ją wraz ze swoją przyjaciółką, żeby pomóc jej w kłopotach finansowych.

"

Amy Wadge miała przechodziła przez problemy finansowe rok temu. Przyjechała do mojego domu, kiedy album był już prawie skończony. Zapytała, czy mogę na nim umieścić piosenkę, którą napisała, kiedy miałem 17 lat, żeby mogła trochę zarobić i spłacić długi. Teraz już nie musi martwić się o pieniądze.  "

Płyta „X – Wembley Edition” ukaże się 13 listopada - dokładnie w dzień premiery nowych albumów One Direction i Justina Biebera.

Lista utworów na albumie X – Wembley Edition

1. "One"

2. "I'm A Mess"

3. "Sing"

4. "Don't"

5. "Nina"

6. "Photograph"

7. "Bloodstream"

8. "Tenerife Sea"

9. "Runaway"

10. "The Man"

11. "Thinking Out Loud"

12. "Afire Love"

13. "I See Fire"

14. "All Of The Stars"

15. "English Rose" 

16. "Touch And Go" 

17. "New York" 

18. "Lay It All On Me" (Rudimental Feat. Ed Sheeran) 

Ed Sheeran poprowadził niedawno galę MTV EMA w Mediolanie. Zdobył na niej 2 statuetki w kategorii „Najlepszy występ na żywo” i „Najlepszy wykonawca w serii World Stage”.

Zamierzacie kupić jego nową płytę? 

Więcej: