Elton John rozmawiał z Władimirem Putinem? Kreml zaprzecza!

Elton John poinformował na Instagramie, że odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji. Wcześniej muzyk wyraził chęć spotkania się z Władimirem Putinem, żeby omówić sytuację środowisk LGBT w Rosji.

Ostatnio Elton John przebywał na Ukrainie, gdzie spotkał się z prezydentem Petrem Poroszenką. W czasie rozmowy muzyk poprosił go o większe wsparcie dla środowiska LGBT. Muzyk chciałby również doprowadzić do poprawy sytuacji w Rosji. Kilka dni temu w wywiadzie dla BBC powiedział, że chętnie spotkałby się z Władimirem Putinem, żeby omówić sprawę. 

- Chciałbym spotkać się z panem Putinem. On może się śmiać za moimi plecami, kiedy zamyka drzwi i nazywać mnie absolutnym idiotą. Ale przynajmniej mam spokojne sumienie i mogę powiedzieć, że próbowałem - powiedział wokalista. 

Elton John rozmawiał z prezydentem Rosji?

Jak twierdzi Elton John, do takiej rozmowy właśnie doszło. Muzyk poinformował o tym na Instagramie.

- Dziękuję prezydentowi Władimirowi Putinowi za skontaktowanie się ze mną i rozmowę telefoniczną. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się spotkać twarzą w twarz i porozmawiać o sytuacji środowiska LGBT - napisał pod zdjęciem.

Elton John w rozmowie z Putinem 

Według dziennika „New York Times” do rozmowy nigdy nie doszło. Sekretarz prasowy Putina - Dmitry Peskov - zaprzeczył informacjom podanym przez Eltona Johna. - To nie odpowiada rzeczywistości. Nie było żadnej rozmowy - powiedział. Stwierdził jednak, że prezydent Rosji wyraził chęć spotkania z piosenkarzem.

Źródło: nme.com/vanityfair.com

Więcej: