Elton John wystąpił w Oświęcimu [RELACJA + ZDJĘCIA]

Elton John wystąpił podczas Life Festival Oświęcim. Artysta odwiedził Polskę w ramach trasy Wonderful Crazy Night.

Elton jest kolejnym przykładem na to, że Rock & Roll jest wiecznie żywy. Zaczynał pod koniec lat 60-tych jako autor piosenek i koncertowy klawiszowiec Simon Dupree And the Big Sound. Pierwszą swoją płytę nagrał w 1969 roku. Dziś, pięć dekad później, ma na swoim koncie ponad 4000 koncertów na całym świecie, a nakłady jego płyt liczone są w setkach milionów egzemplarzy.

Brytyjski piosenkarz, kompozytor, pianista i legenda światowego show-biznesu, urodził się w 1947 roku jako Reginald Kenneth Dwight. Już we wczesnych latach 70 -tych stał się niekwestionowaną supergwiazdą. Za osiągnięcia muzyczne oraz działalność charytatywną otrzymał nawet tytuł szlachecki z rąk Królowej Elżbiety II.

Dziś w wieku 69 lat, Sir Elton jest jednym z najbardziej niestrudzonych wykonawców na świecie. Jego kalendarz na rok 2016 zapełniły szczelnie występy, na potrzeby których kursuje regularnie między Europa a Stanami Zjednoczonymi.

"Wonderful Crazy Night" jest 33-cią płytą w dorobku Eltona Johna. Krążek został wyprodukowany przez T-Bone'a Burnetta. Teksty i muzyka zostały stworzone we współpracy z Berniem Taupinem. To pierwsze wydawnictwo autorstwa Brytyjczyka od 2013 roku.

W Oświęcimiu piosenkarz zaprezentował  zarówno niezniszczalne evergreeny ("The Bitch Is Back", "Your Song", "Crocodile Rock", "I'm still standing", "Don't Let the Sun Go Down on Me" czy "Candle in the Wind"), jak również kilka nowych piosenek. Głosu i wytrzymałości, a przede wszystkim kondycji, może mu pozazdrościć większość młodych artystów. Koncert sir Eltona Johna trwał niemal dwie godziny. Były to godziny pełne wzruszeń i przede wszystkim świetnej muzyki.

Romana Makówka

Więcej: