Eurowizja 2018: Izrael faworytem do zwycięstwa w konkursie!

14.03.2018 10:41

Izrael faworytem do zwycięstwa w Eurowizji 2018. Utwór „TOY” izraelskiej artystki Netty bije rekordy popularności w sieci. Piosenka cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów imprezy. Zdaniem bukmacherów to właśnie Izrael ma największe szanse na wygraną w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018.

Eurowizja 2018 Izrael Netta fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Eurowizja 2018. Utwór „TOY” Netty z Izraela faworytem do zwycięstwa

Izrael jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w Eurowizji 2018 — tak przynajmniej twierdzą bukmacherzy, którzy w swoim eurowizyjnym rankingu umieścili artystkę Netta i utwór „TOY” na pierwszym miejscu.

Piosenka z Izraela bije rekordy popularności w internecie. Fani Konkursu Piosenki Eurowizji chwalą „TOY” za chwytliwość, energię, nowoczesne brzmienie i oryginalność. W trakcie utworu Netta imituje gdakanie kury, co dla wielu słuchaczy będzie na pewno sporym zaskoczeniem.

Mimo że izraelska kompozycja na Eurowizję 2018 jest utrzymana w pozytywnym klimacie, porusza problem molestowania seksualnego oraz nawiązuje do słynnej akcji #MeToo, która podbiła internet i mocno zwróciła uwagę na przemoc seksualną wobec kobiet.

Netta to 25-letnia Izraelka słynąca ze swojego nietypowego muzycznego stylu. Artystka wygrała piątą edycję programu „HaKokhav HaBa”, którego zwycięzca otrzymuje możliwość reprezentowania Izraela w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się piosenka Izraela na Eurowizji 2018?

Izrael na Eurowizji

Izrael zadebiutował w Eurowizji w 1973 roku. W konkursie wystąpił dotąd 40 razy, wygrywając łącznie trzy imprezy: w 1978, 1979 i 1998 roku. Ostatnią zwyciężczynią była Dana International.

Polska na Eurowizji 2018: Gromee i Lukas Meijer

Gromee i Lukas Meijer będą reprezentantami Polski na Eurowizji 2018. W trakcie majowego konkursu zaprezentują elektroniczny utwór „Light Me Up”, na który można cały czas głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

Artyści współpracowali ze sobą już wcześniej. Ich wspólny utwór „Without You” stał się wielkim hitem. W serwisie YouTube oficjalny teledysk obejrzano ponad 10 milionów razy.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Eurowizja 2018 odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Gromee i Lukas Meijer wezmą udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK

Oceń