Formacja Nieżywych Schabuff powraca z nową płytą!

Po wielkim sukcesie „Ławki” w 2008 roku, Formacja Nieżywych Schabuff powraca z nowym albumem „Elektrosfera”. Krążek promuje piosenka „Bursztyn”.

Premierowa piosenka z nowej płyty Formacji Nieżywych Schabuff - „Bursztyn” - to utwór opowiadający tę samą historię z dwóch perspektyw. Zespół stworzył dwie wersje singla, które nie tylko nieco różnią się muzycznie, ale przede wszystkim różnią się tekstem. - Tę samą historię z premedytacją opisałem z dwóch perspektyw - kobiety i młodego chłopca - przyznał lider FNS - Olek Klepacz. 

Dlaczego artysta zdecydował się na takie rozwiązanie? - Zastanawiałem się nad pozornie trywialną kwestią - czy człowiek ma prawo do szczęścia bez względu na okoliczności (wiek, środowisko, pozycja społeczna) i zaatakowały mnie stereotypy, ograniczenia kulturowe, społeczne zakazy, tradycja itp. to wszystko, co ogranicza nasze emocje, pragnienia, marzenia. I tu zaczyna się moja opowieść piękna dojrzała kobieta, chłopiec, bursztyn, miłość! - mówi Klepacz.

Wokalista podkreśla, że to nie jest piosenka o miłości i zdradzie. - On fascynuje, zdobywa, wprowadza powiew młodości. Ona z dystansem, w miarę upływu czasu daje się wciągnąć w serię spontanicznych reakcji, zrzucając pancerz stereotypu i kulturowej „kotwicy” - opowiada.

Jaki przekaz niesie ze sobą „Bursztyn”? - Na każdym etapie życia mamy prawo intensywnie czuć i smakować życie, bez względu na okoliczności. Dla niektórych to przygoda, chwile, emocje, uniesienia, dla innych refleksja, wspomnienie czasów, gdy żyło się wolniej, głębiej, pełniej - gdy życie było po to, by po prostu żyć. Opowieść o miłości to tylko jedna warstwa. Chcemy pokazać, jak zmienia się sposób patrzenia na świat, chcemy pokazać, że to, co jest ważne teraz, różni się od tego, co jest ważne po latach. Nie wartościujemy - obserwujemy! - mówi Olek.

Teledysk do piosenki Bursztyn

Do piosenki „Bursztyn” został nakręcony specjalny teledysk. Za jego reżyserię odpowiada Jacek Lachowicz, znany z wielu projektów zarówno muzycznych, jak i audiowizualnych. Zdjęcia są autorstwa utalentowanego Dominika Strussa. W klipie wystąpili przyjaciele zespołu: Sambor Czarnota i Grzegorz Skawiński. Główne role zaś odegrali gdańscy aktorzy - Katarzyna Kaźmierczak i Kajetan Mroczkowski. Na planie pojawił się też gość specjalny - pies Nestor. Teledysk nakręcono we współpracy z Miastem Gdańsk 8 i 9 lipca w najpiękniejszych gdańskich lokalizacjach - stare miasto, port, plaża. 

- Ta historia to gotowy scenariusz teledysku. Nie trzeba nic więcej. Wystarczy oddać obrazem pewne momenty, a ocenę pozostawić widzowi. Znaki graficzne (których używamy w klipie) sublimują ograniczenia i zakazy. Bursztyn - symboliczny klucz, którym otwieramy serce kochanego człowieka, czasem udaje się go znaleźć nad morzem! - podkreśla Klepacz. 

Zobacz teledyski do piosenki „Bursztyn”!

Kulisy pracy na planie teledysku „Bursztyn”.

Utwór "Bursztyn" można pobrać w następujących serwisach:

iTunes:
https://itunes.apple.com/pl/album/bursztyn-single/id1025291045?l=pl

 

Muzodajnia:
http://www1.plus.pl/muzodajnia/main/album.html?albumId=615353&artistId=680067&t=Formacja+Niezywych+Schabuff%2BBursztyn

 

Spotify:
https://open.spotify.com/album/6AZawFDqrokdFAUK2dRVBh

 

Deezer:
https://open.spotify.com/album/6AZawFDqrokdFAUK2dRVBh

 

WIMP:
http://wimp.pl/album/49698945

 

Tidal:
tidal.com/album/49698945

Więcej: