Słuchaj
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Konrad Piasecki
Tomek Florkiewicz, Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fryderyki 2017: Piotr Zioła debiutem roku. Był gościem Uważam ZET [WIDEO]

27.04.2017 09:30

Piotr Zioła laureatem Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku. Statuetkę odebrał podczas wieczornej gali w Teatrze Polskim w Warszawie. Dziś osobiście odwiedził popołudniowe "Uważam ZET" i opowiedział o towarzyszących mu od wczoraj emocjach.

Fryderyki 2017: Piotr Zioła debiutem roku. Był gościem Uważam ZET [WIDEO]

fot. facebook.com/PiotrZiola

Debiutancka płyta artysty "Revolving Door" ukazała się ponad rok temu. Krążek został utrzymany w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60 - czyli lat, które są dużą inspiracją dla młodego wokalisty.

Więcej o Fryderykach oraz o listę zwycięzców zobaczysz klikając tutaj.

"To nie jest jednorazowa przygoda To jest styl, który sobie obrałem i dobrze się w nim czuję. To jestem ja i chcę kontynuować ten pomysł. Staram się łączyć różne gatunki i style. Tej płyty nie da się jednoznacznie określić i co mnie cieszy" - mówi Piotrek.

Teksty młodemu piosenkarzowi napisali Gaba Kulka, Karolina Kozak oraz Radosław Łukasiewicz. 

Piotr niespełna 24 godziny po uznaniu go za debiut fonograficzny roku w muzyce rozrywkowej odwiedzi redaktorów Michałowskiego i Korościela, którym na świeżo opowie o wrażeniach po otrzymaniu Fryderyka. Uważam ZET zaczynamy jak zwykle od godz. 14:00. Do usłyszenia!  

Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne - muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych oraz dziennikarzy. Od lat są uważane za najważniejsze wyróżnienia polskiej branży muzycznej.