58. gala nagród Grammy w Los Angeles pełna gwiazd

Gwiazdy, piękne kreacje i oczywiście najlepsza muzyka. Właśnie 15 lutego 2016 roku poznamy zdobywców prestiżowej nagrody Grammy. 

Grammy to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. To właśnie dzisiaj w Staples Center w Los Angeles zbiorą się największe gwiazdy muzyki. Podczas gali dowiemy się komu National Academy of Recordings Arts and Sciences przyzna „złoty gramofon”. 

Największe szanse na zdobycie statuetki ma w tym roku Kendrick Lamar, który dostał aż 11 nominacji. Między innymi w kategorii „Płyta roku” oraz „Piosenka roku”. A wszystko za sprawą najnowszej płyty „To Pimp a Butterfly”, która była jednym z najważniejszych hitów 2015 roku. Album, który jest mieszanką jazzu, funku i poezji, zdobył szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii i USA. Spore szanse mają również Taylor Swift i zespół The Weeknd, którzy zgarnęli po 7 nominacji.

Zobaczcie remix wszystkich płyt, które powalczą dzisiaj o tytuł płyty roku!

Gwiazdy na scenie

Grammy to jednak nie tylko rozdanie nagród. To ważne wydarzenie muzyczne, podczas którego największe gwiazdy prezentują się na scenie. W tym roku zobaczymy na niej m.in. Adele, Rihanne, Taylor Swift, Demi Lovato, Johna Legend czy Gwen Stefani. Ostatnia wokalista zaprezentuje najnowszy singiel „Make Me Like You”. Co ciekawe, będzie to nagrywany na żywo teledysk, który trafi do sieci jeszcze tego samego dnia. 

- Swoim występem 15 lutego podczas rozdania nagród Grammy Lady Gaga odda multidźwiękowy muzyczny hołd talentowi i niczym nieograniczonej kreatywności Davida Bowie. Był on dla niej jednym z najważniejszych źródeł inspiracji - czytamy o występie kolejnej gwiazdy. Dołączą do niej The Eagles, którzy zaśpiewają dla Glena Freay oraz The Hollywood Vampires, którzy wykonają kawałek specjalnie dla Lemmyego Kilmistera. 

Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na stacji CBS, a jej gospodarzem - już po raz piąty - będzie LL Cool J. Galę będzie można również śledzić na żywo na oficjalnej stronie Grammy.

Radio ZET/MR

Więcej: