Która piosenka do filmu o Jamesie Bondzie jest najlepsza? [SONDA]

5 października poznaliśmy teledysk do najnowszego utworu „Writing's On The Wall” z filmu o Jamesie Bondzie. Przy okazji każdej kolejnej części przygód o Agencie 007 powstaje piosenka tytułowa, która ma szansę stać się hitem. Wybierzcie największy z nich. 

Do tej pory powstały 24 filmy o Jamesie Bondzie. Premiera najnowszego zatytułowanego „Spectre” odbędzie się 6 listopada. Produkcję promuje utwór „Writing's On The Wall” w wykonaniu Sama Smitha. Wcześniej piosenki tytułowe nagrali m.in.: Adele, Madonna, Chris Cornell, Tina Turner czy Jack White i Alicia Keys. Która z nich jest według Was najlepsza?

Która piosenka z filmu o Jamesie Bondzie jest najlepsza?

Sam Smith - Writing's On The Wall

O tym, kto zaśpiewa piosenkę do „Spectre” plotkowało się od wielu miesięcy. Wiele osób obstawiało, że wykona ją Ellie Goulding. Kilka tygodni temu Sam Smith rozwiał wątpliwości i zapowiedział, że to właśnie on nagrał utwór „Writing's On The Wall”. W poniedziałek 5 października poznaliśmy teledysk do tego kawałka. - To jedno z najważniejszych wydarzeń w mojej karierze - mówi o nagraniu wokalista.

Adele - Skyfall

Piosenka Adele stała się prawdziwym hitem w 2012 roku. Wokalistka otrzymała za nią Oscara, Złotego Globa, Brit Awards oraz Grammy. Co ciekawe, nigdy nie został do niej nakręcony teledysk. Premiera utworu odbyła się 5 października 2012 roku w dniu Międzynarodowego Dnia Jamesa Bonda ustanowionego, by uczcić 50. rocznicę powstania pierwszego filmu pt. „Dr. No” o przygodach Agenta 007.

Jack White, Alicia Keys - Another Way to Die

Utwór „ Another Way to Die” promował film „Quantum of Solace” (2008 rok). Współpraca Jacka White’a z Alicią Keys wzbudziła wiele emocji. Był to pierwszy duet nagrany do filmu o Jamesie Bondzie. Jak się okazało, bardzo udany. Singiel zdobył wiele nominacji do prestiżowych nagród (m.in. Grammy). Piosenka znalazła się na płycie "As I Am: The Super Edition" Alicii Keys.

Chris Cornell - You Know My Name

Utwór Chrisa Cornella pojawił się w filmie „Casino Royale” z 2006 roku. Była to pierwsza od 1983 roku piosenka, której tytuł był inny niż tytuł filmu o Jamesie Bondzie oraz pierwszy utwór od 1987 roku śpiewany przez mężczyznę. Muzyk otrzymał za niego Satellite Award oraz World Soundtrack Award, a także był nominowany do nagrody Grammy.

Madonna - Die Another Day

Królowej pop nie mogło zabraknąć na liście osób, które zaśpiewały do filmu o Agencie 007. Utwór powstał w 2002 roku i przez 11 tygodni był najlepiej sprzedającym się singlem w USA. Piosenka znalazła się na płycie Madonny pt. „American Life”. Tekst utworu opowiada o wewnętrznej walce człowieka z jego własnym ego. Utwór zdobył nominację do Złotego Globa.

Garbage - The World Is Not Enough

O tym, że „Świat to za mało”, zaśpiewał brytyjski zespół Garbage. Premiera filmu o tym samym tytule odbyła się w 1999 roku. Teledysk do tego utworu wyreżyserował Philipp Stölzl. Piosenka nie cieszyła się zbyt duża popularnością. W wielu krajach znalazła się dopiero w pierwszej czterdziestce list przebojów.

Tina Turner - GoldenEye

To chyba jedna z najpopularniejszych piosenek o Jamesie Bondzie. Utwór specjalnie dla Tiny Turner napisali Bono i The Edge z U2. Produkcją utworu zajął się Nellee Hooper, który współpracował z takimi artystami jak Madonna czy U2. Singiel pochodzi z płyty "Wildest Dreams". W filmie wystąpiła polska aktorka - Izabella Scorupco.

a-ha - The Living Daylights

W 1987 roku powstał film „W obliczu śmierci”. Piosenkę tytułową zaśpiewała norweska grupa a-ha. Skomponował ją gitarzysta Paul Waaktaar-Savoy. Teledysk wyreżyserował Steve Barron. Zdjęcia kręcone były w Londynie przy 007 Stage - miejscu zbudowanym specjalnie na potrzeby produkcji o Jamesie Bondzie.

Duran Duran - A View to a Kill

Piosenka tytułowa do filmu „Zabójczy widok” powstała w 1985 roku. Nagrał ją brytyjski zespół Duran Duran. Jest to jeden z największych przebojów w karierze grupy. Jako jedyny w historii filmów o Jamesie Bondzie znalazł się na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów. Dotarł też do 2. pozycji zestawienia najpopularniejszych piosenek w Wielkiej Brytanii.

Paul McCartney & Wings - Live and Let Die

Film „Żyj i pozwól umrzeć” powstał w 1973 roku. Utwór tytułowy skomponowali Paul i Linda McCartney, a wykonał go zespół Wings. To jedna z najbardziej znanych piosenek tej grupy. Dotarła do 2. miejsca amerykańskiej listy przebojów i 9. pozycji w Wielkiej Brytanii. Cover tej piosenki nagrała grupa Guns N' Roses.

A może podoba Wam się jakiś inny utwór nagrany do filmu o Jamesie Bondzie?

Więcej: