Barack Obama pomaga Kanye Westowi w kampanii prezydenckiej

Kanye West wziął udział w spotkaniu Narodowego Komitetu Demokratów. Pojawił się tam również prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, który udzielił raperowi kilka rad. Co powiedział?

Kanye West był muzyczną gwiazdą Narodowego Komitetu Demokratów. Na spotkaniu Barack Obama odniósł się do jego pomysłu, by wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

"

Myślicie, że ten kraj wybierze na prezydenta tego czarnoskórego człowieka o śmiesznym nazwisku pochodzącego z południowego Chicago? "

Prezydent USA postanowił pomóc Westowi i udzielił mu kilka wskazówek dotyczących kampanii prezydenckiej.

"

Po pierwsze, będziesz musiał spędzać czas z różnymi dziwnymi ludźmi, którzy myślą, że są w reality show.

Druga ważna wskazówka: mówisz, że masz piękne, mroczne i pokręcone fantazje. Nie możesz tego robić! Wiele osób w Kongresie straciło swoje fotele za tego typu wypowiedzi.  "

Barack Obama to nie jedyny polityk, który wspiera Westa w kampanii prezydenckiej. Donald Trump, który ubiega się o nominację kandydata na prezydenta USA z ramienia republikanów w wyborach w 2016 roku, w wywiadzie dla „Rolling Stone” powiedział:

"

On jest zupełnie inną osobą, niż myślą ludzie. To miły facet. Mam nadzieję, że zostanie kiedyś moim konkurentem. "

West znalazł również poparcie wśród kolegów z branży. Według Rihanny:

"

Ludzie głosują na Trumpa. Kto nie zagłosowałby na Kanyego? Jestem bardzo dumna z jego wypowiedzi. Jego przemówienie było niesamowite! "

Pomysłem Westa zachwyciła się również Taylor Swift, za co piosenkarka otrzymała od niego wielki bukiet kwiatów.

Kanye West swoją decyzję o kandydowaniu w wyborach prezydenckich w 2020 roku ogłosił 30 sierpnia na gali MTV Video Music Awards, na której otrzymał nagrodę imienia Michaela Jacksona - Video Vanguard Award. 

Myślicie, że Kanye West ma szansę na zostanie prezydentem USA?

Więcej: