Wzruszająca „Kolęda warszawska 1939” w wykonaniu Margaret

Polska wokalistka zaśpiewała smutną i nostalgiczną kolędę, która nawiązuje do okresu II wojny światowej. W klipie widzimy fotografie okupowanej Warszawy.

To wykonanie przepięknej „Kolędy warszawskiej 1939” robi wrażenie. Głos Margaret idealnie pasuje do muzyki, którą skomponował Zbigniew Preisner. Autorem tekstu jest Stanisław Baliński. Utwór wykonywały takie gwiazdy polskiej muzyki, jak Sława Przybylska

Najsmutniejsze ze wszystkich miast

To ciekawy krok ze strony polskiej wokalistki. W końcu w radiu i telewizji słyszymy i widzimy obecnie przede wszystkim radosne piosenki, które mają wprowadzić nas w dobry, świąteczny nastrój. Tymczasem Margaret wzięła na warsztat utwór nawiązujący do okresu okupacji hitlerowskiej.

Teledysk do „Kolędy warszawskiej 1939” to przede wszystkim archiwalne ujęcia okupowanej Warszawy, które wykonane zostały w czasie świąt Bożego Narodzenia. Za jego realizację odpowiedzialna jest Anna Powierża.

„Kolęda warszawska 1939” w wykonaniu Margaret ma przypominać ludziom o tych osobach, dla których Boże Narodzenie nie jest takie radosne i pełne spokoju.

Margaret w świątecznym nastroju

To jednak nie jedyna bożonarodzeniowa piosenka Margaret, która pojawiła się w tym roku. Na początku listopada do sieci trafił kawałek „Coraz bliżej święta”, którą Polka nagrała razem z finalistami programu The Voice of Poland. Piosenka emanuje pozytywną energią!

W którym wydaniu Margaret podoba Wam się bardziej?

Radio ZET

Więcej: