Felieton Marcina Wojciechowskiego: Twórczość Freddiego Mercury'ego

Najlepsza składanka Freddiego będzie do zgarnięcia w programie Marcina Wojciechowskiego ZET na Punkcie Muzyki. Słuchaj uważnie Radia ZET i stań się posiadaczem tego gorącego krążka.

Na początku września Freddie obchodziłby siedemdziesiąte urodziny. W listopadzie minie dwadzieścia pięć lat od jego śmierci. Często zastanawiam się jak odbierałby dzisiejszą muzykę, artystów, czym byłaby kontrowersja. Jak wyglądałyby jego klipy, muzyka, z kim zechciałby nagrać duet?

Solowa twórczość Freddiego i Queen to dwie różne sprawy, ale nie oddzielałbym ich grubą kreską. 

Właśnie ukazała się składanka solowych utworów Freddiego. Głównie singli, bo bez zespołu muzyk wydał tylko dwie solowe płyty. Album "Freddie Mercury - Meddenger Of The Gods" to "Living On My Own", "I Was Born To Love You", "Love Kills" czy "Barcelona". Pomysł nie jest nowy. Dokładnie 10 lat temu pojawiło się podobne wydawnictwo "Lover Of Live, Singer Of Songs". Dołączono wówczas bonusowy dysk z remixami i niepublikowanymi wersjami nagrań. Podobnie w tym roku. Na drugiej płycie "B-Sides" niepublikowane wcześniej nagrania i wersje. Dla fanów Queen to kolejne, być może banalne wydawnictwo. Cieszy mnie, że młodzi ludzie mają szansę poznania muzyki, która inspiruje do dzisiaj wielu ich idoli.

Radio ZET/MW

ZET na Punkcie Muzyki! Od poniedziałku do piątku 18:00-21:00

Więcej: