W empik school Natalia Schroeder zachęca dzieci do czytania bajek!

Natalia Szroeder wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej #czytajmybajki, prowadzonej przez markę Ever After High™, której jest ambasadorką. W ramach akcji, dzieci w całej Polsce uczestniczyły w bezpłatnych warsztatach językowych w empik school, wzbogaconych kreatywną zabawą.

Wspólne czytanie bajek i inspirujące rozmowy o losach ich bohaterów miały na celu pobudzenie dziecięcej wyobraźni i zachęcenie do samodzielnego sięgania po bajki. Podczas warsztatów zorganizowanych przez empik school i Ever After High™ Natalia Szroeder włączyła się do twórczej zabawy i opowiedziała dzieciom o korzyściach płynących z czytania baśniowych historii.

Podczas lekcji dzieci wzięły udział we wspólnym czytaniu książki Ever After High™ w języku angielskim, uczyły się piosenek i ćwiczyły język angielski podczas zabaw inspirowanych bohaterami znanych bajek. Nie zabrakło zajęć plastycznych rozwijających ich wyobraźnię i wprowadzających w zaczarowany świat Ever After High™.

Natalia Szroeder poprowadziła warszawskie warsztaty w empik school, lecz była „obecna” również na wszystkich lekcjach odbywających się w ramach akcji, w szkołach na terenie całej Polski. Kibicowała dzieciom za pomocą nagranego wcześniej, dedykowanego video, emitowanego podczas spotkań. Poprzez wspólne śpiewanie piosenek oraz czytanie fragmentów bajek Ever After High™ Natalia podbiła serca małych fanów, którzy po zakończeniu warsztatów tłumnie otoczyli artystkę, zadając masę pytań dotyczących jej ulubionych bajek.

#CzytajmyBajki!

Czytanie bajek uczy koncentracji i logicznego myślenia, rozwija zainteresowania i słownictwo, ale również pomaga dzieciom odróżniać dobro od zła, oswajając jego lęki. Poza budowaniem u dzieci miłości do książek, czytając z nimi klasyczne bajki, powracamy do pozytywnych emocji z dzieciństwa i przekazujemy je dalej, pomagając w rozwoju ich wyobraźni i kreatywności. Warsztaty w empik school, przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat, są częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod hasłem #czytajmybajki, prowadzonej przez Ever After High™, skierowanej zarówno do rodziców, jak i do dzieci. Już niedługo, w wybranych szkołach podstawowych na terenie całego kraju przeprowadzone zostaną bezpłatne warsztaty, bazujące na podobnym scenariuszu.

Ever After High™ to należąca do firmy Mattel seria lalek, książek i animowanych filmów, opowiadająca o losach potomków postaci znanych nam z klasycznych bajek, m.in. córki Królewny Śnieżki czy Kopciuszka, którzy uczęszczają do jednego liceum. Ponieważ nie wszystkie dzieci popularnych bajkowych bohaterów godzą się na kontynuowanie losów swoich rodziców i chcą budować własną historię, swoim postępowaniem uczą dzieci pewności siebie, inspirują do poszukiwania swojego przeznaczenia i udowadniają, że ustalony porządek nie musi oznaczać końca marzeń.

„Ever After High™ to wspaniała historia, która w oryginalny sposób nawiązuje do ulubionych bajek mojego dzieciństwa. – mówi Natalia Szroeder – Jej bohaterowie chodzą do baśniowego liceum, ale ich życie przypomina życie zwykłych nastolatków: uczą się, bawią, nawiązują przyjaźnie, kłócą, zakochują się, a także zaczynają szukać własnej drogi. To dla mnie opowieść o przyjaźni i radości, a także chęci kreowania własnej przyszłości, obalania stereotypów i ograniczeń, nauce pewności siebie i wierze we własne możliwości.”

Akcja #czytajmybajki nawiązuje bezpośrednio do założeń marki Ever After High™, która poprzez nadawanie nowego sensu klasycznym opowieściom zachęca dzieci i młodzież do budowania wiary we własne możliwości. Więcej informacji na temat marki znajdziecie na jej oficjalnej stronie, Facebooku, Instagramie i YouTube.     

Organizatorzy akcji zapowiadają, że w empik school organizowane będą częściej tego typu warsztaty, zachęcamy do śledzenia strony www.empikschool.com

Więcej: