Adele prezentuje nową piosenkę! Płyta już wkrótce w sprzedaży

Słynna brytyjska piosenkarka zaprezentowała kolejny utwór znajdujący się na długo wyczekiwanej płycie „25”. Album trafi na półki sklepowe już 20 listopada 2015 roku. „When We Were Young” jest piosenką powstałą we współpracy z muzykiem Tobiasem Jesso Jr. 

Klip nagrano w kościele i po raz pierwszy został zaprezentowany podczas australijskiego programu „60 Minutes”. To kolejny singiel promujący trzeci album Adele.

Piosenkarka wyznaje, że od dawna chciała stworzyć wspólny utwór z muzykiem, który jest wielkim fanem jej twórczości. Po ich pierwszym spotkaniu Adele od razu zafascynowała się podejściem Tobiasa do muzyki. Artysta napisał słowa piosenki „When We Were Young”.

"

Poznaliśmy się w Los Angeles i całkowicie go pokochałam, jego aurę, jego humor, sposób, w jaki gra na pianinie. Muzyka, jaką tworzy jest romantyczna, z atmosferą lat 70. - przyznała wokalistka. "

W wywiadzie dla „The Observer” Adele powiedziała, że muzyk jest jej „sekretną bronią” i chciałaby pracować z nim nad kolejnymi utworami.

Nowa płyta Adele

Płyta „25” powstała po czteroletniej przerwie w twórczości Adele. Co ciekawe, wokalistka w otwartym liście przeprosiła fanów za to, że przez kilka lat nie wydała nowego albumu. 

Pierwszym singlem zapowiadającym nowy krążek był utwór "Hello", który szybko stał się wielkim hitem. Teledysk do piosenki w zaledwie kilka godzin po premierze w serwisie YouTube obejrzało ponad milion internatów. Piosenka pobiła też rekord największej liczby wyświetleń jednego dnia. 

W sieci szybko pojawiły się także krytyczne opinie internatów, którzy oskarżają Adele o plagiat. Ich zdaniem piosenka bardzo przypomina utwór „Martha” Toma Waitsa. Nie ma oficjalnych wyjaśnień w tej sprawie. 

Lista piosenek Adele znajdujących się na płycie „25”

1. „Hello”

2. „Send My Love (To Your New Lover)”

3. „I Miss You"

4. „When We Were Young”

5. „Remedy"

6. „Water Under The Bridge”

7. „River Lea”

8. „Love In The Dark”

9. „Million Years Ago”

10. „All I Ask"

11. „Sweetest Devotion”

Adele zapowiedziała już, że ze swoją nową płytą rusza w trasę koncertową. Jeśli chcecie usłyszeć ją na żywo, to kupujcie bilety!

Radio ZET/Observer/KM

Więcej: