Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

One Direction wyrównali rekord The Beatles!

30.10.2017 11:09

One Direction to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych boysbandów w historii muzyki popularnej. Pomimo że grupa jest obecnie zawieszona, nie przeszkadza to w osiąganiu solowych sukcesów przez jej członków. Zespół właśnie wyrównał rekord legendarnych Beatlesów.

One Direction wyrównali rekord The Beatles! fot. ons.pl / AFF
Zagłosuj

Który członek One Direction tworzy najlepszą muzykę?

Zespół wyrównał jeden z wieloletnich rekordów The Beatles. Wszystko za sprawą sukcesu debiutanckiego albumu Nialla Horana.

Jego krążek „Flicker” zadebiutował właśnie na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów i jest trzecim członkiem One Direction, który tego dokonał. Wcześniej na szczycie zestawienia US Billboard 200 znalazły się już płyty Zayna Malika i Harry’ego Stylesa.

Brytyjsko-irlandzka formacja wyrównała tym samym rekord The Beatles. Solowe dzieła trzech muzyków legendarnego zespołu także znalazły się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy bestsellerów. Mowa o albumach George’a Harrisona, Johna Lennona oraz Paula McCartneya. Taka sztuka nie udała się jedynie Ringo Starrowi, którego album „Ringo” z 1973 roku dotarł do drugiego miejsca.

Co ciekawe, dwóch członków One Direction, Liam Payne i Louis Tomlinson, wciąż przygotowuje się do wydania swoich debiutanckich wydawnictw. Niewykluczone więc, że już wkrótce wspomniany rekord zostanie pobity.

QUIZ: Jak dobrze znasz One Direction?

QUIZ: To już 7 lat istnienia One Direction. Jak dobrze znasz zespół i jego członków? fot. ons.pl / MPP

RadioZET.pl/billboard.com/PK