Red Hot Chili Peppers wystąpi na Open'er Festival 2016

Przyszłoroczny Open'er Festival zapowiada się naprawdę interesująco. Organizatorzy ujawnili kolejną gwiazdę, która zaprezentuje się polskiej publiczności. Kto wystąpi w Gdyni?

Open'er Festival 2016 odbędzie się w dniach 29 czerwca-2 lipca. Wiadomo już, że 29 czerwca wystąpi grupa Florence + The Machine. Kolejnego dnia gdyńskiej publiczności zaprezentuje się zespół Red Hot Chili Peppers. Będzie to pierwszy koncert tej popularnej kapeli na Open’erze.

Nowa płyta RHCP

Anthony Kiedis i spółka będzie promować swój nowy album, który ma ukazać się w przyszłym roku. Producentem krążka jest Danger Mouse. 

"

Piosenki, która znajdą się na płycie są tak dobre, jak wszystkie poprzednie, które kiedyś skomponowaliśmy - stwierdził nieskromnie frontman RHCP. "

Z kolei basista Flea zapowiedział, że będzie to bardzo taneczna płyta. 

"

Prawie skończyliśmy pisanie. Wkrótce udamy się do studia. Płyta jest naprawdę super. Piosenki są taneczne. Brzmią bardzo dobrze i fajnie się je gra. Mam nadzieję, że gdy tylko ją nagramy, wyruszymy w trasę koncertową - powiedział w zeszłym roku.  "

Prace nad płytą zostały jednak przerwane na początku 2015 roku, ponieważ Flea złamał rękę. Muzyk wyleczył już kontuzję i album wkrótce zostanie skończony. 

KUP bilety na koncert Imagine Dragons!

Na festiwalu Open’er co roku występują największe gwiazdy światowej muzyki. W tym roku w Gdyni zaprezentowali się m.in.: A$AP Rocky, Alabama Shakes, Major Lazer, Disclosure, Years & Years, St. Vincent, The Vaccines i The Prodigy.

Wybierzecie się na festiwal w przyszłym roku?

Więcej: