Opener 2017 - artyści: Radiohead pierwszą gwiazdą!

Pierwsza gwiazda Openera 2017 ogłoszona! To zespół Radiohead. Którego dnia festiwalu zagra?

Radiohead na Open'erze 2017! 20 października organizatorzy zdradzili pierwszą gwiazdę i okazało się, że to Thom Yorke i jego ekipa. Będzie to trzeci koncert grupy w Polsce. Ostatni raz Radiohead w Polsce zagrali w 2009 roku - w Poznaniu. Wcześniej, w 1994 roku w Sopocie. Teraz przyszedł czas na Gdynię. Radiohead zagra tam 28 czerwca 2017!

Zespół Radiohead powstał pod koniec lat 80., jednak pod obecną nazwą występuje od 91. Grupa ma na koncie 9 studyjnych albumów, a ostatnim  jest "A Moon Shaped Pool" z maja tego roku.

Opener 2017: artyści nadchodzącej edycji

Kim będą kolejne gwiazdy Openera 2017? Krążą pogłoski, że nadchodząca edycja imprezy będzie pełna wielkich wykonawców. I rzeczywiście pierwszy artysta to potwierdza. Niektórzy fani typują Justina Timberlake'a, inni twierdzą, że Beyonce na Openerze 2017 to pewniak, jeszcze inni wymieniają Gorillaz czy Kings Of Leon (ci dopiero byli, więc raczej to nie o nich chodzi), albo Editors, The Killers lub Arctic Monkeys. Kto będzie w line-upie Openera przekonamy się wkrótce.

Przypomnijmy, że gwiazdami edycji 2016 byli m.in. RHCP, FATM, Dawid Podsiadło, Kurt Vile & The Vilolators, LCD Soundsystem, Notking But Thieves, Paul Kalkbrenner, Rysy, Sigur Rós, Twin Atlantic, Vince Staples, Wiz Khalifa, Bastille, Chvrches, Grimes, Hana, Kygo, Pharell Williams, Rasmentalism, Soom T, Spoken Love, Terrific Sunday iThe 1975.

Opener 2017: data festiwalu

Nadchodząca edycja gdyńskiego festiwalu odbędzie się tradycyjnie na początku wakacji na lotnisku Kosakowo. Tym razem będzie to przełom czerwca i lipca - dokładnie 28.06.-01.07.

Więcej: