Twórca hitu „Gangnam Style” w grudniu wraca z nowym albumem

Jego największy hit pobił rekord wyświetleń na YouTube. Koreański raper występujący pod pseudonimem PSY, zapowiedział premierę płyty na 1 grudnia 2015 roku.

Znany na całym świecie koreański raper wraca na scenę. Park Jae-Sang, ukrywający się pod pseudonimem PSY, zapowiedział premierę swojej najnowszej płyty w poście na Twitterze. Tytuł krążka wciąż pozostaje tajemnicą.

Najpopularniejszy hit w historii YouTube

O koreańskim raperze świat usłyszał w 2012 roku. Utwór „Gangnam Style” tarfił na Youtube 15 lipca 2012 roku. We wrześniu klip przekroczył miliard wyświetleń. W połowie 2014 roku teledysk obejrzało już 2 miliardy internautów.

 Popularność tego hitu zaskoczyła nawet twórców YouTube - serwis nie był w stanie zliczać tak wysokiej liczby wyświetleń.

"

– Nawet najbardziej popularne filmiki nie osiągną wyższej oglądalności niż wynosi 32 bitowa liczba całkowita, czyli dokładnie 2 147 483 647 – wypowiadzieli się eksperci Google.

"

Kolejne hity artysty nie odniosły takiego sukcesu jak „Gangam Style”.

18 maja 2015 roku YouTube obchodziło swoje 10. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy ranking najbardziej popularnych teledysków wśród polskich użytkowników. Liderem w tym zestawieniu okazał się hi zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie". Największy przebój koreańskiego rapera PSY uplasował się na drugim miejscu.

Czekacie na nową płytę twórcy hitu „Gangam Style”?

Więcej: